!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Expozice Ztracená tvář Hané v Kojetíně
Kultura

Expozice Ztracená tvář Hané v Kojetíně

V zadní části v budově Vzdělávacího a informačního centra na Masarykově náměstí v Kojetíně si můžete prohlédnout velmi pěknou národopisně koncipovanou expozici kojetínského muzea s názvem Ztracená tvář Hané.
V rámci Kojetínských hodů 2013 byla v Kojetíně otevřena národopisná expozice Ztracená tvář Hané, kde uvidíte artefakty, které v minulosti byly součástí každodenního života Hanáků - obrázky malované na skle, dnes již jinak vypadající kroje i krojové součástky, keramiku, porcelán, sbírky hodin, původní hanácký nábytek a jiné skvosty, kterými je vybavena i improvizovaná hanácká jizba.

Můžete zde také objevit koutek se zemědělským nářadím, originály obrazů Marie Gardavské a v přední části výstavy i předměty spojené s lidovými řemesly. Expozice je oživena krojovanými figurami Hanáků v pracovním i svátečním kroji a také kroj starší i mladší generace. Výstava je dárkem a poděkováním za pětaosmdesátiletou činnost národopisného souboru Hanácká beseda Kojetín, bez kterého by Haná a hlavně Kojetín ztratily svou tvář.

Expozice muzea se nachází v zadní části v budově Vzdělávacího a informačního centra na Masarykově náměstí. Otevřeno v sobotu a neděli po předchozí telefonické domluvě - 581 202 202 nebo 774 001 403.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 27. 9. 2019
26.10.
24.1.
Mák

Mák

Kroměříž, Východní Morava
6.11.
3.1.
Hvězda nad Betlémem - zrušeno

Hvězda nad Betlémem - zrušeno

Kroměříž, Východní Morava
6.11.
Muzejní noc v Kroměříži

Muzejní noc v Kroměříži

Kroměříž, Východní Morava