Úvod > Co chcete dělat? > Faunapark Zoo Sedlec u Mikulova
Příroda

Faunapark Zoo Sedlec u Mikulova

Malá zoologická zahrada v jihomoravské obci Sedlec u Mikulova. Chovají se zde drobná a domácí exotická zvířata a vodní ptactvo. V areálu najdete řadu ovocných stromů, které krásně voní a posedět si můžete u kouzelného jezírka s lekníny.
V malé soukromé zoologické zahradě v obci Sedlec nedaleko Valtic u NPR Lednické rybníky, která byla otevřena roku 2018, můžete narazit nejen na obrovskou želvu ostruhatou, ale i na lemuří rodinu, dikobraza srstnatého, dingo australského nebo velblouda dvouhrbého. Kromě až padesáti exemplářů opic zde žije i mýval, mara a voliérové ptactvo. Pro vodní ptactvo je tu vybudován umělý ostrov, který lemují výběhy zeber a antilop.

Areál faunaparku je rozdělen na dvě části. První venkovní expozice je vybudovaná kolem vodní nádrže, kde rostou lekníny a další vodní rostliny. Dále je zde zázemí zoo a školící prostory.

Druhá část zoologické zahrady představuje venkovní ohrady, výběhy a chovná zařízení, která jsou rozmístěná kolem několika vybudovaných tůněk a umělého ostrůvku s vodním ptactvem. V ohradách se pasou zebry, antilopy, ale také velbloudi dvouhrbí. I v době nedostatku deště je tato část vždy živá, zadržuje totiž dostatek vody pro okolní krajinu.

Ubytování a restaurace v okolí