Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Zmrzlinový krámek v Lichnově
Gurmánská turistika

Zmrzlinový krámek v Lichnově

Točená zmrzlina v podhůří Nízkého Jeseníku je populární po celém Moravskoslezském kraji. Paní Tess Peter Gemelová vám ve svém zmrzlinovém foodtrucku nabídne velmi pestré a nevšední příchutě, které sama vyrábí. Srdce zákazníků si získala i pestrým zdobením a netradičními kornoutky.
Mgr. Tess Peter Gemelová začala vyrábět svou točenou všech možných i „nemožných“ chutí spolu s manželem v době koronavirové jako nouzový přivýdělek. Jen během prvního dne byl ale zájem o jejich zmrzlinu tak velký, že se po čase rozhodli věnovat se zmrzlinářství naplno. Zmrzlinářku potkáte v pojízdném zmrzlinovém stánku v Lichnově na Bruntálsku.

Zdejší točená zmrzlina vzniká několika způsoby. Například kombinací takzvané zmrzlinové báze bez příchutě s ovocným pyré a hustými ovocnými koncentráty, které se míchají s vodou či mlékem. Používají i různé pasty, čokoládové pecky a další suroviny.

Zmrzlinový krámek nabízí velmi široké spektrum chutí, včetně růže, nealkoholického piva, burčáku, svařáku nebo dýně či perníku. K nejpopulárnějším druhům zmrzliny patří také ty z exotického ovoce, jako je mango, maracuja nebo dračí ovoce. Prodej zmrzliny zde nekončí létem, v omezenějším provozu funguje až do prosince.

Se zmrzlinou si pak návštěvníci mohou lehnout také například do houpacích sítích na stromech u potoka nebo odpočinout na lavičkách. Mimo stálého krámku na kolech v Lichnově má paní Gemelová ještě další dvě zmrzlinová auta, která vyjíždějí na svou trasu od pondělí do soboty. Setkat se s nimi můžete třeba i na velkých akcích v okolí, jako je např. Colours of Ostrava. Aktuální informace o připravovaných příchutích i místech „výskytu“ najdete na jejich sociálních sítích.

Novoroční výšlap na Šelenburk

Novoročního výšlapu na zříceninu hradu Šelenburk u Krnova 1.1.2023.
Krnov, Moravskoslezský kraj

Krnovská padesátka na kole i pěšky

Oblíbená turistická akce pro malé i velké turisty. Výběr z tras pro pěší i cyklisty, vždy ve variantách: pro děti – pro rodiny – pro turisty – dálkové trasy.
Krnov, Moravskoslezský kraj

Adventní trhy v Krnově

Vánoce v Krnově letos přinesou pohádky, koncerty, vánoční kino a voňavé adventní trhy.
Krnov, Moravskoslezský kraj

Vánoce v Krnově

Adventní trhy s bohatým stánkovým prodejem a kulturním programem – rozsvícení vánočního stromku 27.11.2022, od 3.12 do 10.12.2022 na hlavním náměstí vánoční trhy. Těšit se můžete i na netradiční prohlídky radniční věže, opět je připravena stezka za andílky a mnoho dalšího.
Krnov, Moravskoslezský kraj

Sadařova naučná stezka v Sosnové

Firmu Vitaminátor ze Sosnové znáte jako výrobce ovocných moštů a přesnídávek. Co jste ale možná nevěděli, je, že obhospodařují vlastní sady a připravili skvělý projekt Sadařova stezka.
Sosnová, Moravskoslezský kraj

Rozhledna na Anenském vrchu u Sosnové

Dřevěná rozhledna na Anenském vrchu u obce Sosnová na Opavsku vznikla na podzim 2018. Jedná se o sedmipatrovou dřevostavbu se šestiúhelníkovou vrcholovou plošinou, kotvena je do čtyř betonových pilířů, které jsou obložené kamenem.
Sosnová, Moravskoslezský kraj

Zřícenina hradu Vartnov

Hrad Vartnov se poprvé připomíná až roku 1377, archeologické nálezy vznik hradu datují na počátek 14. století. V roce 1474 dobyt a již nebyl obnoven. Jeho pozůstatky odkryl meziválečný archeologický výzkum.
Brumovice, Moravskoslezský kraj

Muzeum vidlí v Lichnově

Nosným tématem Muzea vidlí jsou vidle, vidláci, vidláctví a vše, co s tím souvisí. Muzeum má svou internetovou i kamennou podobu. Expozice jsou pod střechou i v zahradě. Můžete u nás aktivně ztrávit čas u koní, s vidlemi v ruce nebo se jen občerstvit a relaxovat.
Lichnov, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Cvilín – za relaxací do úpatí Jeseníků

Čtyřhvězdičkový Hotel Cvilín nabízí pohodlné ubytování pro jednotlivce, rodiny s dětmi, skupiny turistů nebo firemní zaměstnance a zákazníky. Nabídka hotelu poskytuje komplexní zázemí pro zážitkové nebo wellness pobyty.
Krnov, Moravskoslezský kraj

Pivovar Nachmelená opice

Nachmelená opice je nezávislý řemeslný pivovar, který v roce 2015 založila rodina Valentů z Krnova spolu s rodinou Kuřeců zastoupenou sládkem Michalem Kuřecem z nedalekého Města Albrechtic.
Krnov, Moravskoslezský kraj

Penzion Mysliveček

Penzion Mysliveček uvítají příznivci aktivního trávení volného času.
Široká Niva, Moravskoslezský kraj

Affinity Cafe Bar v Bruntále

Našimi specialitami jsou steaky připravované nejnovějšími technologiemi, skvělá pizza, vynikající saláty, káva a míchané nápoje. A to vše si můžete vychutnat ve zcela nekuřáckém prostředí.
Bruntál, Moravskoslezský kraj