Úvod > Co chcete dělat? > Život na vsi v Českém ráji
Zážitky

Život na vsi v Českém ráji

Projekt Život na vsi je aktivitou jedné rodiny a jednoho občanského sdružení v obci Vyskeř a nabízí jak ubytování v Českém ráji, tak především zpestření dovolené pro milovníky přírody, venkova, řemesel a dobrého jídla.
Užít si můžete návštěvu dvou řemeslných dílen ve Skalanech – kožedělné výroby a hrnčírny, produkty ekologického zemědělství – hovězí maso, dýně, seno, hnůj, včelí med i lukostřelecký parkur.

Součástí našeho statku je zařízená dílna na výrobu z kůže. Vyrábíme zde především boty pro vikingy, případně rytíře, tepané brašničky, opasky, zdobená pouzdra na meče a nože, které jezdíme prodávat do vikingských skanzenů v Evropě. Účastníme se i několika staročeských jarmarků, kde prodáváme naše dárkové kožené výrobky zdobené lisovanými vzory, např. kabelky, obaly na knihy, fotoalba, peněženky, měšce, náramky, spony do vlasů apod.

Statek rodiny Obročníkových se nachází na konci neprůjezdného údolí osady Skalany nedaleko obce Vyskeř v centrální oblasti Českého ráje asi 5km jižně od Turnova.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Vyskeř

Penzion Vyskeř

Vyskeř, Liberecký kraj
Ubytování Simr ve Skokovech v Českém ráji

Ubytování Simr ve Skokovech v Českém ráji

Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj
Indiánské týpí v Českém ráji

Indiánské týpí v Českém ráji

Turnov, Liberecký kraj