Úvod > Co chcete dělat? > Zážitkové kurzy Nordic walking v okolí Děčína a Českosaském Švýcarsku
Letní sporty

Zážitkové kurzy Nordic walking v okolí Děčína a Českosaském Švýcarsku

Poznejte atraktivní místa Českosaského Švýcarska či severu Čech po cestách známých i neznámých bez davů lidí. Pro ještě příjemnější zážitek se naučíte správně používat hole na Nordic Walking. Nebudeme se o ně opírat, ale uděláme z nich efektivní pomůcku pro zvýšení kondice, hubnutí i pro radost.
Nordic Walking je víc než jen sportovní aktivita. Je to i radost z přirozeného pohybu, z pobytu v příroděcestování, objevování nových míst. Je to pohyb, který budete dělat pro potěšení těla i mysli.

Tělu prospějete tím, že při správné technice zapojíte až 90 % svalů na těle. Zvyšujete tak tepovou frekvenci a množství spálených kalorií. Výhodou je, že ani při vyšší intenzitě pohybu to často nevnímáte jako tvrdou dřinu.  Zároveň odlehčíte kloubům dolních končetin a získáte rehabilitační účinek. Pozitivní vliv má také na činnost srdce, oběhový a lymfatický systém. K tomu si pěkně pročistíte si hlavu, ulevíte od stresu a potěšíte své smysly pobytem v přírodě. Posílíte tím svou psychiku a dokonce i imunitu.

K tomu, abyste využili všechny přínosy této techniky je potřeba se ji naučit správně. Jinak nejen, že nezapojíte tolik svalů, také můžete některé partie přetěžovat, což vede k bolestem a přicházíte o rehabilitační efekt. Znáte to, jak lidé, co chodí bez techniky si pomohou s holemi do kopce a potom je složí do batohu? To se vám se správnou techniku nestane, protože se z holí stane příjemná fitness pomůcka.

Technika není složitá, přesto jen těžko se jí můžete naučit podle teoretického postupu nebo videa na internetu. Vždy je lepší si domluvit alespoň jednu lekci se zkušeným instruktorem. Ten vás povede podle osvědčeného metodického postupu. Navíc vás upozorní na vaše chyby, které si zpočátku ještě obvykle nedokážete uvědomit, ani je správně opravit. Úplným začátečníkům poradí i s výběrem a nastavením holí určených pro Nordic Walking, v obchodech často bohužel poradí špatný typ holí. Součástí lekcí je ukázka rozcvičení, protažení a posilování v přírodě. V případě zájmu může instruktor pomoci sestavit trénink či poradit vhodnou trasu.

Možné jsou skupinové kurzy, individuální lekce, pravidelné skupinové výlety, možnost dárkových poukazů.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness Hotel Zámeček

Wellness Hotel Zámeček

Jetřichovice, Ústecký kraj
Penzion U Potoka

Penzion U Potoka

Kunratice, Ústecký kraj
Vejminek Chřibská

Vejminek Chřibská

Chřibská, Ústecký kraj