Úvod > Co chcete dělat? > Farma u Františky
Životní styl

Farma u Františky

Vyzkoušejte si některé práce na farmě, pochutnejte si na čerstvém chlebu či zelenině a pak večer složte hlavu na louce, kde vás ráno přivítá mečení koz jdoucích na pastvu.
Láká vás poznat jak to chodí na malé farmě? Zjistit, jak se dojí kozy, jak se vodí na pastvu, nebo jak chutná salát připravený z čerstvě utržené zeleniny? Vydejte se na naši malou farmu do západních Čech. Zažít můžete vše výše zmíněné a mnohem víc.

Blízko hranic s Německem najdete mezi lesy malou vesničku Souměř. V této vesničce dům, kolem domu stádo dojných koz a kravek, a v domě výrobnu sýrů a všelijakých dalších produktů z jejich mléka. Vítejte na Farmě u Františky! 

Pod domem se táhne řádka skleníků se zeleninou. Kavárna ve vedlejší vesnici, která k farmě patří je tak stále zásobena čerstvou zeleninou a mléčnými výrobky od sýrů přes jogurty po máslo a další. Co by to ale bylo za kavárnu bez dortíků? Kromě nich v kavárně najdete i farmářský chléb zrovna vytažený z pece. 

Nově se Farma u Františky pouští i do chovu masného skotu s finalizací zrajícího hovězího masa. V blízkém okolí vesnic Souměř a Stráž obhospodařuje do 300 ha polí, kde vedle píce pro zvířata produkuje především obilniny. 

Po domluvě je možné si vyzkoušet některé práce na farmě. Přespat můžete v rámci bezkempu.cz na jedné z luk blízko ohrady se zvířaty. Na snídani či lehký oběd do farmářské kavárny a na výlet k blízkému rybníku Sycherák.

Zní to příliš sluníčkově? Tak se přijeďte přesvědčit na vlastní oči.

Provozovatel

Farma u Františky

Souměř, 54
348 02 Bor
Tel.:
+420 603 752 749
Email:
alice@farmaufrant...
GPS:
49,679483 12,759021
 
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Staré Sedlo – aktivní dovolená

Penzion Staré Sedlo – aktivní dovolená

Staré Sedlo, Plzeňský kraj
Camp Karolina u Tachova

Camp Karolina u Tachova

Brod nad Tichou, Plzeňský kraj
Restaurace Sherwood Stříbro

Restaurace Sherwood Stříbro

Stříbro, Plzeňský kraj