!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zatopený lom Horní Cerekev
Letní sporty

Zatopený lom Horní Cerekev

Pokud hledáte na Pelhřimovsku pěkné koupání, zkuste zatopený kamenolom v Horní Cerekvi, který se nachází za okrajem městečka – po pravé straně silnice směrem na Telč. Zatopen byl po ukončení těžebních prací kolem roku 1980 a nabízí jednu z nejčistších vod na koupání na Vysočině.

Pelhřimovsko má řadu přírodních ploch ke koupání, ale málokterá je tak malebná jako zatopený lom v Horní Cerekvi. Do roku 2003 bylo v lomu potápění zakázáno, protože zde byl záložní zdroj pitné vody pro město. Když Cerekev získala kvalitnější zdroj, koupání bylo povoleno. Voda je tu sice chladnější, ale zato velmi čistá, a to i v horkém počasí. Lom dosahuje maximální hloubky 22 metrů, přibližně polovina plochy je v hloubce 13 metrů s pískovým dnem.

Na své si zde přijdou také potápěči – ve vodě žijě několik druhů ryb a na dně lze také objevit dřevěného žraloka o délce pět metrů. Potápěči tu mají svou základnu a postavili také schody dolů k vodě a molo u hladiny.

Do Horní Cerekve lze dojet autem, ale třeba i vlakem, město leží na trati z Jihlavy do Českých Budějovic. Nejčastějším přístupem je příjezdová polní cesta kus za odbočkou na Švábov. Auto tu lze zaparkovat na louce u lomu.

Zobrazit více

Provozovatel

Lom Horní Cerekev

Horní Cerekev
Zatopený lom
394 03 Horní Cerekev
Tel.:
+420 775 776 155
Tel.:
+420 731 480 246
Email:
potapeci@lomcerek...
WWW:
www.lomcerekev.cz
GPS:
49,313723 15,331357
 
Region:
Vysočina
Oblast:
Vysočina
 

Vstupné

Poznámka:parkovné 50 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 
Zámek v Horní Cerekvi

Zámek v Horní Cerekvi

Horní Cerekev, Vysočina
Paintball Club Vysočina

Paintball Club Vysočina

Horní Cerekev, Vysočina
Zřícenina hradu Janštejn

Zřícenina hradu Janštejn

Horní Dubenky, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí