Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Úholičky

Zámek Úholičky

Památky
Zámek Úholičky, stavba s prvky romantismu a novorenesance nabízí možnost pronájmu zámeckého parku pro soukromé a firemní akce, svatby, festivaly, narozeninové oslavy.
Zámeček s prvky romantismu a novorenesance má dlouhou historii, která započala v roce 1603. Mezi lety 1873 – 1889 nechal František z Valdštejna dostavět 1. patro, interiér zámku upravil k obývání a na střeše nechal vztyčit novou věž s hodinami. Během času zámek měnil své majitele, každý se ale zasadil o jeho rekonstrukci či drobné úpravy. S výjimkou roku 1949, kdy byl zámek znárodněn a stal se součástí zemědělského družstva (sloužil jako sklady, kanceláře a byty). V současnosti je v soukromém vlastnictví a jeho majitel jej rekonstruuje. Jako první byla zrestaurována část zámku vzhlížející do parku. Současný majitel se v přilehlých hospodářských budovách zabývá chovem koní a zámek (zámecký park) pronajímá k slavnostním účelům.

Zámek bývá příležitostně otevřený i k prohlídkám, například při Dnech soukromých hradů a zámků, Dni evropského dědictví...atp. Na zámku se pořádají také výstavy a další kulturní program. Přístupný je též zámecký park.
 
Chateau Úholičky je díky svému romantickému prostředí ideálním místem zejména pro konání svateb. Zámek nabízí nejen okouzlující přírodu, zázemí pro svatební hosty, ale také catering či apartmán pro novomanželskou noc. Svůj den si zde pak můžete naplánovat přesně podle svých představ. Ochotný personál navíc vyřeší každý zádrhel, který by mohl nastat tak, abyste vy o ničem nevěděli a mohli si užívat nerušené okamžiky.
 
Obec Úholičky je dostupná pražskou městskou autobusovou dopravou a nebo z železniční zastávky na trati Praha - Děčín.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019

Aktivity v okolí

Naučná stezka Rozhlédni se, člověče

Naučná stezka Rozhlédni se, člověče

Úholičky, Střední Čechy
Loutkové divadélko Manetka

Loutkové divadélko Manetka

Úholičky, Střední Čechy
Výtvarný ateliér Barevné malování

Výtvarný ateliér Barevné malování

Velké Přílepy, Střední Čechy
Přívoz Úholičky - Husinec

Přívoz Úholičky - Husinec

Úholičky, Střední Čechy