Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Řitka s jezdeckým klubem Norma
Památky

Zámek Řitka s jezdeckým klubem Norma

Zámek Řitka se nachází ve stejnojmenné středočeské obci. Panství měnilo často majitele; posledním byla před válkou byla rodina Brandisů. Z rodu pocházela i slavná žokejka a výherkyně Velké Pardubické Lata Brandisová, která zde má malé muzeum. Na zámku také sídlí jezdecký klub Norma.
Kolem roku 1650 byl na místě původní tvrze v Řitce postaven barokní zámek. Ten později často měnil své majitele, posledními předválečnými byla rodina Brandisů. Část života zde prožila i Lata Brandisová, zatím jediná ženská vítězka Velké Pardubické z roku 1937. Po 2. světové válce sloužily zámecké prostory jako sklad pražských obchodních domů. Dnes spatříte rekonstruovaný objekt s nedalekou výcvikovou military dráhou pro koně. Navštívit můžete také Muzeum Laty Brandisové. Prohlídkaje možná jen po předchozí telefonické domluvě        na tel. 608 822 314.

V zámku sídlí sportovní jezdecký klub Norma. Věnuje se převážně soutěžím všestrannosti, ale také parkuru a drezúře. Pořádá soutěže a nabízí možnost pronajmutí výcvikové military dráhy i služby trenéra. Prohlídku stájí a zázemí Jezdeckého klubu Norma je možná dle předchozí domluvy na tel. 608 822 314. Na stejném čísle si domluvíte i bezplatnou prohlídku nádvoří.

Ubytování a restaurace v okolí

Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Pivotel MMX v Letech u Dobřichovic

Lety, Středočeský kraj
Kavárna Malý mnich Mníšek pod Brdy

Kavárna Malý mnich Mníšek pod Brdy

Mníšek pod Brdy, Středočeský kraj
Boutique Hotel Corso

Boutique Hotel Corso

Řevnice, Středočeský kraj
Pivovar Řevnice

Pivovar Řevnice

Řevnice, Středočeský kraj