Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Načeradec
Kultura

Zámek Načeradec

Zámek Načeradec ožívá. Filozofií současných majitelů je obnovení zámecké historie a podpoření kulturního dědictví České republiky.
Historie zámku
Načeradecký zámek v novobarokním stylu postavil v roce 1734 František Josef ze Starhembergu. Rod Starhembergů doposavad patří k významným šlechtickým rodů Rakouska. Zámek během téměř tři staletí dlouhé historie vystřídal řadu majitelů. V roce 1925 získala panství i se Zámkem Družina válečných poškozenců, která zde zřídila dětský domov. Následně zde byla umístěna také internátní škola a později, až do sedmdesátých let minulého století, výchovný ústav.

K zámku patří i 250 let staré temné sklepení a nádherný anglický zámecký park s četnými vzácnými stromy. K panství patří i bývalé zahradnictví přiléhající k zámeckému parku.

Akce: zámecký park je po dohodě přístupný k realizaci kulturních, svatebních či privátních společenských akcí. Je zajímavým místem i pro filmaře či divadelní spolky.

Od konce roku 2019 je v soukromém vlastnictví rodiny částečně pocházející z načeradeckého kraje. Filozofií současných majitelů je obnovení zámecké historie a podpoření kulturního dědictví České republiky.

Zámecký park je po dohodě přístupný k realizaci kulturních, svatebních či privátních společenských akcí. Je zajímavým místem i pro filmaře či divadelní spolky. Věříme, že park bude příjemným místem k odpočinku a potěší všechny obyvatele i návštěvy Načeradce. Budeme moc rádi, když se k nám do parku přijdete pokochat krásnými stromy, přijdete si posedět a načerpat nové síly.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Hrnčíře

Penzion Hrnčíře

Vilice, Jihočeský kraj
BioFarma Dolejší Mlýn

BioFarma Dolejší Mlýn

Louňovice pod Blaníkem, Středočeský kraj
Hotel Vorlina Vlašim

Hotel Vorlina Vlašim

Vlašim, Středočeský kraj