Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Mitrowicz
Zámek
"> Zámek "> Zámek Mitrowicz "> "> Toalety "> Kaple sv. Anny "> Malá jídelna "> Sál "> Statek "> Zahrada
+ Přidat foto
Památky

Zámek Mitrowicz

Zámek Mitrowicz je jedinečný a citlivě zrestaurovaný zámek z roku 1565 s neopakovatelným geniem loci, ležící na břehu řeky Lužnice v blízkosti Týna nad Vltavou. Roku 2021 zámek změnil majitele, veřejnosti je otevřen pouze při speciálních příležitostech a svatbách.
Zámek je zařazen mezi památkově chráněné objekty s unikátními freskami v celém reprezentativním patře. Ve druhé patře se nachází citlivě a moderně koncipované ubytování v soukromých komnatách rodu Vratislavů z Mitrowicz, který tento zámek po generace vlastnil a vybudoval. Zámek je zařazen mezi památkově chráněné objekty s unikátními freskami v celém reprezentativním patře.

Zámek Mitrowicz se stal ve středu 15. listopadu 2019 vítězem soutěže TOP destinace ČR v kategorii Fénix – kompletně zachráněná památka, které se podařilo vdechnout nový život.

Roku 2021 zámek změnil majitele a není již veřejnosti přístupný. Otevírat se bude pouze v rámci svateb a speciálních příležitostí.
 

Skvělé svatební místo

Zámek Mitrowicz patří mezi jedno z nejkrásnějších míst pro svatbu v jižních Čechách. Nachází se na břehu řeky Lužnice a nabízí možnost uspořádat vše na jednom místě v každém ročním období. S dodavateli pro vás zajistí kompletní servis a naplánují společně s vámi důležitý den tak, aby splnil přesně vaše očekávání a svatba se tak stala nezapomenutelným zážitkem. Zámek Mitrowicz nabízí možnost exkluzivního pronájmu celého areálu pro zachování maximálního soukromí.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Camping Prima Koloděje nad Lužnicí

Camping Prima Koloděje nad Lužnicí

Týn nad Vltavou, Jižní Čechy
Zámecká restaurace Týn nad Vltavou

Zámecká restaurace Týn nad Vltavou

Týn nad Vltavou, Jižní Čechy
Pension a restaurace Plzeňka Týn nad Vltavou

Pension a restaurace Plzeňka Týn nad Vltavou

Týn nad Vltavou, Jižní Čechy