Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Zámek Kvasetice
Památky

Zámek Kvasetice

Zámek Kvasetice nemá sice dlouhou, ale zato pohnutou historii. Nebýt iniciativy jeho nového majitele Lubomíra Dvořáka, hrozil by areálu zánik. Jeho podnik zabývající se výrobou svahových sekaček původní panské sídlo renovuje na reprezentativní firemní zázemí. Opravený zámek se otevře v létě 2022.
Výstavba byla zahájena v roce 1864, celý areál se v letech 1920 a 1921 upravil a rozrostl o skleník a zimní zahradu. Byl vysazen anglický park. O sídlo majitel příkladně pečoval. Během druhé světové války byl zámek obsazen německou správou, po válce znárodněn a byla v něm zřízena inseminační stanice a statek. V 70. letech areál koupil národní podnik Pleas Havlíčkův Brod, jehož záměrem bylo z něj vytvořit rekreační středisko. Z důvodu nedostatku finančních prostředků ovšem z plánů sešlo. Po listopadu 1989 se zámek vrátil potomkům původních majitelů. Posledním vlastníkem se stala církev, konkrétně Královéhradecká diecéze. Ta areál získala společně s polnostmi, o něž měla největší zájem.

Nový majitel nemovitosti, pan Lubomír Dvořák, zakoupil zámeckou ruinu v roce 2017, kdy už byla prakticky na zbourání, a postupně jej rekonstruuje. Během dvou let se podařilo obě křídla zámku nově zastřešit. Stavebníci zároveň vybudovali nové stropy, i když několikrát museli vyskládat novou klenbu. Zčásti hotové jsou vnitřní zdi, v některých místnostech už jsou dokonce nové rozvody a omítky. Vše by se mělo vrátit do podoby, v jaké zámeček býval přibližně před 100 až 150 lety, v době své největší slávy.

Firma pana Dvořáka hradí všechny náklady spojené s renovací zámku sama. Na plánu je ubytovávat zde zahraniční partnery, udělat tu školicí středisko s restaurací, využívat areál pro marketing. Časem má přibýt servisní středisko sekaček a výstavní hala, upravit chce firma i park.
 

Ubytování na zámku od léta 2022

Na zámku se podařilo dokončit fasádu z čelní strany a spodní patro. V se nachází jídelna, určená pro snídaně hotelových hostů, mimo to se tam nacházejí prostory pro konference. V patře je k dispozici deset pokojů s devatenácti lůžky. Ty mají sloužit především pro obchodní partnery a účastníky mítinků. Pokud je však zrovna firma nebude potřebovat, nabídne je k ubytování i jiným hostům.

Valentýnský víkend v zámeckém hotelu Chateau Herálec

Zveme vás na Valentýna k nám! Prožijete nezapomenutelné okamžiky při společných procházkách ruku v ruce v anglickém parku a pak se v zimě prohřejete ve výjimečných prostorách zámeckého Wellness & Spa by L’Occitane.
Herálec, Kraj Vysočina

Street food festival v Havlíčkůvě Brodě

Čtvrtý ročník festivalu v Havlíčkově Brodě je tady!
Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina

Výstava Zahrada 2023 v Havlíčkově Brodě

28. ročník prodejní výstavy potřeb pro zahradu a dům, zahradnických výpěstků, sadby a semen s doprovodným programem.
Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina

Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě

33. ročník veletrhu začíná v pátek v 10:00, pokračuje v sobotu v čase 09:00 – 17:00.
Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina

Zámek Petrkov u Havlíčkova Brodu

Zámek v Petrkově u Havlíčkova Brodu je místem, kde žil básník a grafik Bohuslav Reynek. V budově sídlí Památník národního písemnictví, který zde plánuje vytvořit Česko-francouzské centrum. Hlavním cílem je vytvořit živé místo pro setkávání.
Lípa, Kraj Vysočina

Harakiri snowkite kurzy na Vysočině

Spousta bezpečného adrenalinu! Nechte se táhnout kitem pomocí větru. Snowkite centrum Větrný Jeníkov na Vysočině se specializuje na snowkiting. Zažijte s kitem báječný relax!
Štoky, Kraj Vysočina

Rekreační a sportovní lety nad Vysočinou

Sdružujeme aktivní i pasivní příznivce létání a parašutismu. Užijte si s námi rekreační lety nad Vysočinou a letecké výlety.
Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina

Fara v Krásné Hoře

Raně klasicistní stavba s pozdně barokními architektonickými prvky, řadící se mezi kulturní památky, se nachází v obci Krásná Hora.
Krásná Hora, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Markéta v Chrudimi

Kvalitně rekonstruovaný objekt, ve kterém bylo vybudováno ubytovací zařízení hotelového typu, které dokáže uspokojit všechny kategorie cestující veřejnosti.
Chrudim, Pardubický kraj

Piknik na zámku Herálec

Piknik v zámeckém parku patří k nejkrásnějším zážitkům z pobytu v romantickém hotelu Chateau Herálec. Ve stínu majestátních staletých velikánů si v pokojné atmosféře vychutnáte piknikové lahůdky zámecké kuchyně.
Herálec, Kraj Vysočina

Hotel Brixen Havlíčkův Brod

Hotel se nachází v klidné rezidenční čtvrti Havlíčkova Brodu. V kategorii 3hvězdičkových hotelů získal cenu Czech Hotel Awards 2017.
Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina

Hotel Slunce Havlíčkův Brod

Ubytování na Vysočině v centru města Havlíčkův Brod, dvě restaurace, konferenční prostory, pořádání školení, sezení, sjezdů, rodinných oslav, večírků, srazů a konferenci. Možnost pronajmutí techniky ke konferencím a oslavám
Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina