Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Hrádek u Sušice
Památky

Zámek Hrádek u Sušice

Na Klatovsku nedaleko Sušice naleznete opravený Zámek Hrádek v obci Hrádek u Sušice. Volně přístupný je zámecký park s naučnou stezkou Františka Pravdy.

Zámek v Hrádku nedaleko Sušice je po dlouholetých a rozsáhlých opravách znovu otevřen. Stavba pochází z počátku 14. století a její poslední opravy trvaly přes deset let. Erbovní sál v restauraci zámku je v současnosti jednen z nejvýznamnějších v západních Čechách. Na zámku bylo zřízeno i Muzeum Františka Pravdy.

Prohlídky s průvodcem se zde nekonají, dle obsazenosti si mohou hosté projít zámek sami po předchozí telefonické domluvě (vstupní prostory, zámecké schodiště, sály v restauraci a zámecký park) na telefonním čísle 376 508 514 nebo 725 083 093.

Hotel na zámku nabízí ubytování na nejkrásnějším zámku v Pošumaví. Pokoje jsou stylově vybavené dle jejich historického původu či vybavení, a to ve stylu Ludvíka XV. a Francouzského rokoka, Tudorovské renesance a Anglického chippendalu. Můžete si vybrat z nabídky pokojů Classic, Exclussive, De Luxe a Královských apartmánů Royal. Součástí hotelu je i restaurace, která nabízí posezení v krásných renesančních sálech. 
Restaurace je otevřena denně od 11 do 22 hodin (kuchyně do 21 hodin). Součástí areálu je wellness s bazénem, saunami a párami.

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar U Švelchů v Sušici

Pivovar U Švelchů v Sušici

Sušice, Plzeňský kraj
Sport Hotel Pekárna Sušice

Sport Hotel Pekárna Sušice

Sušice, Plzeňský kraj
Hotel Gabreta Sušice

Hotel Gabreta Sušice

Sušice, Plzeňský kraj
Apartmány Bašta & Wellness

Apartmány Bašta & Wellness

Sušice, Plzeňský kraj