Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Brandlín – prohlídka sbírky zámeckých hodin
Památky

Zámek Brandlín – prohlídka sbírky zámeckých hodin

Zámek ležící mezi Červenou Lhotou, Choustníkem a Kozím Hrádkem nabízí prohlídku interiérů s expozicemi nábytku, zámeckých hodin a stříbrných mincí. V dolní části zámku se nachází zámecká krčma, kde můžete posedět v příjemném prostředí s pohledem na krásné klenby a erby všech původních majitelů.
První zmínky o Brandlínu jsou z poloviny 14. století. Olbramové Brandlínští ze Štěkře dali původní tvrzi počátkem 16. století renesanční podobu a později byl přebudován na zámek, který více či méně upravovali všichni jeho majitelé. Zajímavostí je, že původní tvrz sloužila jako předsunutá obrana nedalekého hradu Choustník. Zámek byl po dlouhou dobu veřejnosti nepřístupný, dnes si jej můžete prohlédnout díky novému majiteli Petru Vojáčkovi, úspěšnému automobilovému závodníkovi, který se proslavil v závodech do vrchu.

Navštívit můžete především spodní prostory zámku a první patro s rytířským sálem, kde naleznete historické objekty a jejich repliky, včetně sbírky zámeckých hodin. Zajímavá je také nástěná mapa okolí s vyobrazením cca 30 zámků a hradů. Dále můžete navštívit část věže, z níž je nádherný rozhled po krajině a zavítat lze také do příjemné krčmy se středověkou atmosférou.

Po předchozí domluvě vám na zámku rádi zajistí pořádání společenských akcí, např. svatby, oslavy výročí, narozenin, křtin anebo jen přátelské posezení. Vše je samozřejmě možné zajistit s kompletní servisem. Na zámku také funguje půjčovna kol.

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Hospůdka V Růžku Soběslav

Restaurace Hospůdka V Růžku Soběslav

Soběslav, Jihočeský kraj
Staročeská restaurace Národ

Staročeská restaurace Národ

Soběslav, Jihočeský kraj
Penzion Arvi Soběslav

Penzion Arvi Soběslav

Soběslav, Jihočeský kraj
Restaurant Červená Lhota

Restaurant Červená Lhota

Kardašova Řečice, Jihočeský kraj