Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Bon Repos – oáza klidu a luxusu nedaleko Prahy
Zámek Bon Repos - oáza klidu a luxusu nedaleko Prahy
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Zámek Bon Repos – oáza klidu a luxusu nedaleko Prahy

Bon Repos nabízí dokonalé soukromí uprostřed přírody a exkluzivní příležitost pro vaši akci. Zámek si nechal postavit hrabě František Antonín Špork, nejvýraznější osobnost českého baroka, na začátku 18. století jako letní sídlo pro meditaci a lov ptáků.

Zámek nabíze historické prostředí na diskrétním a velice klidném místě. Areál nabízí možnost využití sportovišť – travnatý tenisový kurt, bazén, jízdu na koních, relaxační dvůr. Jako odpočinkový program si můžete zvolit z mnoha možností: společenská setkání rodinné a firemní oslavy, sportovní aktivity, jízda na koni, garden party, zahradní koncert, výstavy a další aktivity pro volný čas. Výhodou  je vynikající dostupnost z Prahy (30 minut cesty autem) i z jiných míst (poloha cca 5 km od dálnice R10). Zámek je nově zpřístupněn po 60 letech. Čínský pavilon s unikátními malbami je ideální pro velké svatby, svatební hostiny a konference, nově zrekonstruovaná kaple Nejsvětější Trojice pro menší svatby. Areál nabízí originální atmosféru a historický duch.

Zámek je ideálním místem pro pořádání seminářů a konferencí. V současné době je možné pořádat tyto akce v budově Čínského pavilonu, případně v Příchovského sále Nového zámku. Oba tyto objekty splňují požadavky jedinečnosti pro kongresové požadavky. Samozřejmostí je ozvučení sálu, WI-FI připojení a konferenční vybavení.

Z historie zámku:
Zakladatelem dnešního zámku byl hrabě František Antonín ze Šporku, který roku 1715 koupil od panství Benátského vrch Čihadlo na němž roku 1718 založil kapli sv. Jeronyma a letní zámeček La Maison de Bon Repos (Dům oddechu), kde trávil mnohé chvíle odchytem ptactva na něž líčil různé pasti. V jeho držení byl zámek až do roku 1722, kdy prodal panství Františku Josefu, hraběti Černínovi z Chudenic s podmínkou možnosti užívání Čihadla kdykoliv by zde v kraji pobýval.

Po smrti F. A. Šporka roku 1738 zámek rychle chátral a vzal by patrně za své jako mnoho dalších, podobných staveb v okolí Lysé nad Labem, kdyby jej roku 1768 nekoupil v dražbě jako součást benáteckého panství pražský arcibiskup Antonín Příchovský z Příchovic. Nový majitel zámku patřil mezi horlivé podporovatele umění a zámek Bon Repos byl za jeho působení kolem r. 1770 přestavěn a rozšířen. Zámek Bon Repos drželi po r. 1816 Thunové z Hohensteinu, od r. 1885 Hospodářská úvěrní banka v Praze a Lánderbank Wien, která byla od r. 1887 jediným majitelem, v r. 1905 knížata Kinští. V r. 1844 zde pobýval Bedřich Smetana, když působil jako učitel hudby u majitele benáteckého panství hraběte Thuna-Hohensteina. Po 2 sv. válce byl zámek využíván armádou.
 

Zobrazit více

Provozovatel

Zámek Bon Repos

Čihadla 1
Stará Lysá
289 26 Stará Lysá
Tel.:
+420 724 368 619
Tel.:
+420 225 386 800
Email:
info@zamekbonrepo...
WWW:
www.zamekbonrepos.cz
GPS:
50,241563 14,793108
 
 

Vstupné

Cena: 190 Kč

Snížená cena: 150 Kč

Poznámka:Prohliídky nutné domluvit předem na 724368619.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zlatý Baron Benátky nad Jizerou

Restaurace Zlatý Baron Benátky nad Jizerou

Benátky nad Jizerou, Středočeský kraj
Restaurace U Bílé labutě Lysá nad Labem

Restaurace U Bílé labutě Lysá nad Labem

Lysá nad Labem, Středočeský kraj
Sporthotel Benátky nad Jizerou

Sporthotel Benátky nad Jizerou

Benátky nad Jizerou, Středočeský kraj
Hotel a restaurace Na Staré Koleji

Hotel a restaurace Na Staré Koleji

Benátky nad Jizerou, Středočeský kraj