Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Bon Repos - oáza klidu a luxusu nedaleko Prahy

Zámek Bon Repos - oáza klidu a luxusu nedaleko Prahy

Zážitky
Bon Repos nabízí dokonalé soukromí uprostřed přírody a exkluzivní příležitost pro vaši akci. Zámek si nechal postavit hrabě František Antonín Špork, nejvýraznější osobnost českého baroka, na začátku 18. století jako letní sídlo pro meditaci a lov ptáků.

Zámek nabíze historické prostředí na diskrétním a velice klidném místě. Areál nabízí možnost využití sportovišť – travnatý tenisový kurt, bazén, jízdu na koních, relaxační dvůr. Jako odpočinkový program si můžete zvolit z mnoha možností: společenská setkání rodinné a firemní oslavy, sportovní aktivity, jízda na koni, garden party, zahradní koncert, výstavy a další aktivity pro volný čas. Výhodou  je vynikající dostupnost z Prahy (30 minut cesty autem) i z jiných míst (poloha cca 5 km od dálnice R10). Zámek je nově zpřístupněn po 60 letech. Čínský pavilon s unikátními malbami je ideální pro velké svatby, svatební hostiny a konference, nově zrekonstruovaná kaple Nejsvětější Trojice pro menší svatby. Areál nabízí originální atmosféru a historický duch.

Zámek je ideálním místem pro pořádání seminářů a konferencí. V současné době je možné pořádat tyto akce v budově Čínského pavilonu, případně v Příchovského sále Nového zámku. Oba tyto objekty splňují požadavky jedinečnosti pro kongresové požadavky. Samozřejmostí je ozvučení sálu, WI-FI připojení a konferenční vybavení.

Z historie zámku:
Zakladatelem dnešního zámku byl hrabě František Antonín ze Šporku, který roku 1715 koupil od panství Benátského vrch Čihadlo na němž roku 1718 založil kapli sv. Jeronyma a letní zámeček La Maison de Bon Repos (Dům oddechu), kde trávil mnohé chvíle odchytem ptactva na něž líčil různé pasti. V jeho držení byl zámek až do roku 1722, kdy prodal panství Františku Josefu, hraběti Černínovi z Chudenic s podmínkou možnosti užívání Čihadla kdykoliv by zde v kraji pobýval.

Po smrti F. A. Šporka roku 1738 zámek rychle chátral a vzal by patrně za své jako mnoho dalších, podobných staveb v okolí Lysé nad Labem, kdyby jej roku 1768 nekoupil v dražbě jako součást benáteckého panství pražský arcibiskup Antonín Příchovský z Příchovic. Nový majitel zámku patřil mezi horlivé podporovatele umění a zámek Bon Repos byl za jeho působení kolem r. 1770 přestavěn a rozšířen. Zámek Bon Repos drželi po r. 1816 Thunové z Hohensteinu, od r. 1885 Hospodářská úvěrní banka v Praze a Lánderbank Wien, která byla od r. 1887 jediným majitelem, v r. 1905 knížata Kinští. V r. 1844 zde pobýval Bedřich Smetana, když působil jako učitel hudby u majitele benáteckého panství hraběte Thuna-Hohensteina. Po 2 sv. válce byl zámek využíván armádou.
 

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
12.9.
Parní Vyžlovka 2020

Parní Vyžlovka 2020

Káraný, Střední Čechy
12.6.
14.6.
Festival Votvírák Milovice 2020

Festival Votvírák Milovice 2020

Milovice, Střední Čechy
30.7.
1.8.
Let It Roll Open Air 2020

Let It Roll Open Air 2020

Milovice, Střední Čechy
14.3.
30.4.
Jaro na vsi ve skanzenu Přerov nad Labem

Jaro na vsi ve skanzenu Přerov nad Labem

Přerov nad Labem, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zlatý Baron Benátky nad Jizerou

Restaurace Zlatý Baron Benátky nad Jizerou

Benátky nad Jizerou, Střední Čechy
Restaurace a pizzerie Gurmán v Lysé nad Labem

Restaurace a pizzerie Gurmán v Lysé nad Labem

Lysá nad Labem, Střední Čechy
Restaurace U Bílé labutě Lysá nad Labem

Restaurace U Bílé labutě Lysá nad Labem

Lysá nad Labem, Střední Čechy
Sporthotel Benátky nad Jizerou

Sporthotel Benátky nad Jizerou

Benátky nad Jizerou, Střední Čechy