Úvod > Co chcete dělat? > Penzion Bene – výlety po Českomoravské vrchovině z Chotěboře
Ubytování

Penzion Bene – výlety po Českomoravské vrchovině z Chotěboře

V západní oblasti Českomoravské vrchoviny na úpatí Železných hor leží město Chotěboř. Na náměstí T.G.M. naleznete mimo jiné Penzion Bene, který nabízí kromě ubytování také zapůjčení dopravních prostředků pro výlety do okolní přírody i na kulturní památky.
Penzion Bene nabízí komfortní ubytování v šesti dvoulůžkových a jednom čtyřlůžkovém pokoji. Každý z pokojů je naprosto jedinečný a poskytuje absolutní pohodlí svým hostům. V penzionu je možné zakoupit turistické známky města Chotěboře a to Chotěbořského zámku.

Za krásami přírody i kulturních památek se můžete vydat s vypůjčeným dopravním prostředkem.  Rozhodnutí, zda to bude automobil, skútr nebo kolo, necháme na vás. K dispozici je také úschovna kol.
 
Krajina v okolí se vyznačuje zejména čistým životním prostředím a je vhodná pro turistiku, cykloturistiku a rekreaci. Zejména část údolí řeky Doubravky mezi Chotěboří a Bílkem je svým kaňonovitým údolím vyhledávanou turistickou oblastí. V blízkosti se nachází vodní nádrž Seč, Velké Dářko nebo Rybník Řeka. Za městem najdete Břevnickou přehradu. Z kulturních památek máte možnost navštívit například skanzen Veselý kopec, muzeum v Chotěboři, pamětní síň Jana Zrzavého v Krucemburku, hasičské muzeum v Přibyslavi, zříceninu hradu v Lipnici nad Sázavou, zámek Žleby či rodiště Karla Havlíčka Borovského.
Zobrazit více

Provozovatel

Penzion Bene

Nám. T. G. M. 234
583 01 Chotěboř
Tel.:
+420 569 641 308
Email:
recepce@penzionbe...
GPS:
49,719861 15,671712
 
 

Vstupné

Cena: 1 500 Kč

Poznámka:Slevy na pobyt platné od 1.6.2020-30.9.2020 15% sleva při pobytu na 1 týden a více 10% sleva při pobytu na 2 noci a více

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar v Chotěboři

Pivovar v Chotěboři

Chotěboř, Kraj Vysočina
Chata Doubravka

Chata Doubravka

Chotěboř, Kraj Vysočina
Penzion U Bambuchů

Penzion U Bambuchů

Libice nad Doubravou, Kraj Vysočina