Úvod > Co chcete dělat? > Za pohodou do Starého Mlýna v Hynkově
Za pohodou do Starého Mlýna v Hynkově
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Památky

Za pohodou do Starého Mlýna v Hynkově

Při cestě po úrodné Hané se zastavte v Hynkově, kde čas plyne stejně rychle jako řeka Morava. Budova Starého mlýna je připomínkou starých časů.

Uprostřed Litovelského Pomoraví, v Hynkově je Starý Mlýn, jehož první historicky doložená zmínka je zanesena v kronice hanáckých Příkaz z 1437. Po staletích provozu mlýna na mouku došlo v roce 1901 k přestavbě na malou vodní elektrárnu. Historická budova spolu s vodní elektrárnou byla v provozu až do sedmdesátých let 20. století, kdy došlo komunistickým režimem k celkové devastaci a nakonec k jejímu úplnému zrušení.

Novodobá historie „mlejna“, probíhající celková rekonstrukce malé vodní elektrárny a otevření hospody, začíná s novým majitelem objektu v roce 2006. Návštěvníka čeká příjemné posezení na lavicích vedle náhonu nebo uvnitř zrekonstruované mlýnice. K jídlu láká vůně specialit z udírny a k uhašení žízně se nabízí široký výběr moravských piv. K standardnímu „menu“ víkendového uzení patří kýty, žebra, kolena klobásy a stále větší oblibě se těšící vepřové ocásky. V okolí budovy najdeme artefakty připomínající historii mlýna – mlýnská kola, mlýnské kameny. Po jídle můžete využít příznivé polohy Starého Mlýna na břehu řeky Moravy a protáhnout své tělo na raftu po řece Moravě, projet se na kole nebo k procházce přírodou kolem meandrující řeky.

Provozovatel

Petr Buksa

Starý Mlýn 3
788 33 Příkazy
Tel.:
+420 602 777 780
Email:
motylek@c-box.cz
WWW:
www.starymlyn.web...
GPS:
49,643650 17,146877
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Minipivovar Melichárek Horka nad Moravou

Minipivovar Melichárek Horka nad Moravou

Horka nad Moravou, Olomoucký kraj
Pivovar a hostinec Chomout

Pivovar a hostinec Chomout

Olomouc, Olomoucký kraj
Pivovar Jadrníček v Náměšti na Hané

Pivovar Jadrníček v Náměšti na Hané

Náměšť na Hané, Olomoucký kraj