Úvod > Co chcete dělat? > Z Travičné na Lučinu
Příroda

Z Travičné na Lučinu

V malebné krajině Bílých Karpat můžete na dálkové cyklotrase č. 46 navštívit v rámci naučných stezek nejvyšší rozhlednu Bílých Karpat, vrch Travičná, a po stezce přes salaš Travičná zavítat k přírodní koupací nádrži Lučina.
V katastru obce Tvarožná Lhota na Strážnicku můžete na malém území spojit příjemné s užitečným. Můžete se vydat po značených naučných cyklostezkách a vystoupat po 177 schodech na rozhlednu Travičná s výhledem z 35 m vysoké vyhlídky na celé Slovácko. Pak navštívit ekologický areál roubených staveb Salaše Travičná a trochu se poučit o historii a přírodě, nebo se můžete občerstvit regionálními produkty a sjet do údolí potoka Radějovka a vykoupat se v přírodním koupališti Lučina s bohatým zázemím služeb ubytování i stravování.

Po odpočinku získáte informace v místním infocentru a může si vyjít na příjemnou tůru do bělokarpatských orchidejových luk ležících nad nádrží.

Provozovatel

Obec Tvarožná Lhota

190
696 62 Tvarožná Lhota
Tel.:
+420 724 162 265
Email:
mistostarosta@tva...
WWW:
www.tvarozna-lhot...
GPS:
48,860545 17,365455
 
 

Vstupné

Cena: 20 Kč

Snížená cena: 15 Kč

Poznámka:Uvedené ceny platí pro vstup na rohlednu, snížené vstupné je pro děti, studenty a důchodce. Vstup na Salaš má stejné podmínky, vstup na koupaliště je zdarma, platí se parkovné 30 Kč za auto.

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí