Úvod > Co chcete dělat? > Plastmakers – praktické workshopy ze světa plastů
Životní styl

Plastmakers – praktické workshopy ze světa plastů

Pokud patříte mezi zvídavé a kreativní lidi, kteří se zajímají o udržitelný životní styl, máme pro vás zajímavou nabídku na praktický workshop zaměřený na recyklaci plastů. Dozvíte se kromě zajímavostí o plastech také spoustu praktických informací a odnesete svůj vlastní výrobek.
Ve spolupráci s Technoparkem Liberec (areál bývalé LVT) jsou v nabídce workshopy pro veřejnost v centru Liberce na téma recyklace plastů a předcházení vzniku plastového odpadu. Co si pod tím můžete představit?

Jako účastníci workshopu nahlédnete do světa plastů nejen v rámci krátkého teoretického úvodu, ale také si můžete vyrobit a odnést vlastní výrobek. Přineste si sebou čistá plastová víčka, kelímky od jogurtů, nebo plastové kýble a uvidíte co z nich dokážeme vyrobit. :)

Vybavení zázemí na recyklaci plastů vychází z celosvětového projektu Precious Plastic, které máte možnost osobně vyzkoušet a dozvědět se více praktických zkušeností.

Úvod do světa plastů je kratší verze určená primárně jednotlivce a rodiny s dětmi, kteří by chtěli vědět více informací o plastech a jejich recyklaci. V rámci tohoto workshopu se dozvíte, kde se plasty vzaly, jaké typy existují, kde se používají a jak se recyklují. V dílně si můžete vyzkoušet drcení plastů a vstřikování plastů. Sami si můžete vyrobit malý vstřikovaný díl (plastová medaile, nebo plastová karabina).
 

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness penzion U Muzea

Wellness penzion U Muzea

Liberec, Liberecký kraj
Restaurace ZOO 1320 v Liberci

Restaurace ZOO 1320 v Liberci

Liberec, Liberecký kraj
U Šesti Kohoutů

U Šesti Kohoutů

Liberec, Liberecký kraj
Labský zámek v Liberci

Labský zámek v Liberci

Liberec, Liberecký kraj