!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Western park Boskovice – westernové městečko v autentickém prostředí Divokého západu
western4.JPG
"> western4.JPG "> western5.JPG "> western1.JPG "> western3.JPG "> western2.JPG "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Zážitky

Western park Boskovice – westernové městečko v autentickém prostředí Divokého západu

Atmosféra Western parku Boskovice vás pohltí natolik, abyste si na chvíli mysleli, že jste cowboy nebo nespoutaný indián. Divadelní představení v obrovském přírodním pískovcovém lomu s vodopádem dodá indiánským a kovbojským příběhům to pravé kouzlo.
Pouhých 36 km severně od Brna se nachází jedno z turisticky nejnavštěvovanějších míst jižní Moravy - unikátní westernové městečko Boskovice. Vybudované bylo v opuštěném pískovcovém lomu. Jeho vznik se datuje do roku 1994. Za tu dobu ho navštívilo více jak milion návštěvníků. Autentické prostředí Divokého západu zcela pohltí všechny malé i velké návštěvníky.

Celodenní program nabízí spoustu zábavy nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro ty, kteří mají chuť se bavit v jakémkoliv věku. Westernová divadelní představení pod širým nebem, atrakce, nový Sand City Saloon a jiné westernové restaurace a westernové hotýlky a sruby s možností ubytování. Po celý den můžete zkoušet svoje indiánské a kovbojské dovednosti. Kromě hodů tomahavkem, střelby z luku, měření síly na silostroji a dalších atrakcí si můžete vyjít na malou procházku s kozou z naší půjčovny koz. Zažijete i příběh inspirovaný tajemstvím indiánských kouzelníků, o tom, že všechno zlé je k něčemu dobré.
 

Atrakce ve Western parku Boskovice

Koňská show - na pozadí skutečných historických událostí vám ve Western parku ukáží, že vztah člověka a koně byl  nejen o zneužívaní koňské velikosti, síly a rychlosti, ale mnohdy také o uzavření věčného přátelství, porozumění a lásky mezi člověkem a koněm.

Tenkrát v Arizoně - Slyšeli jste už někdy o nejslavnější přestřelce, která se neodmyslitelně zapsala do historie divokého západu? Že ne? Tak rychle na divadelní představení s názvem Tombestone - tenkrát v Arizoně. Touhle divokou jízdou vás provede osobně legendární strážce zákona Wyatt Earp a jeho bratři. Poklonu všem dámám a nejen jim složí nejrychlejší pistolník John „Doc“ Holliday. V této komedii se dozvíte, jak to doopravdy bylos bandou Kudrnatého Billa u OK Corralu.

Indiánská vesnice - život původních obyvatel Ameriky byl ve skutečnosti životem běžných lidí, kteří čerpali ze zkušeností generací, které obývali kmenová území před nimi. Díky předávaní zkušeností z generace na generaci si zachovávali pouze to, co bylo ověřené a pro život důležité. Boskovická indiánská vesnice vás zve na dobrodružnou výpravu za obyvateli severní Ameriky, kde s námi prožijete indiánský život taký, jaký před mnoha lety skutečně mohl být.

Procházky s koněm - máte rádi koně, ale strach vám brání v tom, abyste se na ně posadili? Nevadí, máme pro vás řešení, jak strach překonat a strávit tak nezapomenutelné chvíle s tímto úžasným zvířetem. Někdo chodí na procházky se psem, vy vezmete na procházku našeho koně. Zkušený instruktor vás povede krok za krokem. Můžete si koníka pohladit, očistit nebo učesat, při čemž se vzájemně poznáte a potom vám už nic nebrání v tom, abyste společně vyrazili za svým prvním dobrodružstvím.

Soukromé lekce jízdy na koni
Od 1. 7. 2017 za doprovodu zkušeného instruktora nabízí Western park vycházky na koni v krásném okolí Western parku Boskovice. Dále jsou v nabídce soukromé jezdecké lekce jízdy na koni pro děti i dospělé.

Půjčovna koz
Na Ranči U Poradní skály čekají na Vás  roztomilé kůzlátka, které můžete vzít na procházku na pastvu.Půjčovna koz je jedna z našich nejoblíbenějších atrakcí. A jak to funguje? Normálně si půjčíte kozu. Dostanete ji na vodítku, a stejně jako vaše babičky, když byly malé, vyrazíte s kozou na pastvu.

Rýžoviště zlata a škola rýžování - rýžoviště zlata uspokojí i ty nejnáročnější prospektory. 16 metrů dřevěných koryt s proudící vodou, kde můžete původní zlatokopeckou technikou rýžovat pravé zlato!

Vršek pokladů - vyschlé koryto řeky Sand River ukrývá poklady nedozírné ceny. Drahokamy, jantar, korály, mince, stará vína a broušený křišťál, perly, mušle, šperky, staré korálky a mnoho dalších cenností se stále nachází v tomto pohřebišti vraků a klenotů Nového světa. Poklady, které zde naleznete, se stávají vaším majetkem. V prostoru Vršku pokladů je každý den ukryto také 10 klíčů k truhle s pokladem. Kdo klíč nalezne, může si vybrat svůj klenot z truhlice pokladů!

Střelnice Mr. Santera - ve zdejší střelnici si dámy a pánové můžete vyzkoušet svoji přesnou mušku. Střílet můžete ze vzduchvky, která vypadá jako opravdová Winchestrovka z divokého západu, nebo z coltu, který má zásobník na devět nábojů.
 

Denní program hlavní sezóny pro měsíce červenec a srpen 2020

10:00 Otevření městečka - otevření atrakcí, obchůdků a saloonů
11:00 Main Street show aneb jak se tvoří pravá westernová rvačka
13:00 Main Street show - tak blízko u koní jste ještě nebyli
14:00 Geronimovelké představení s koňmi v jezdecké aréně
15:30 Main Street show Mastičkář - klasická scénka z divokého západu
18:00 VINNETOU - termíny představení najdete na ticketportal.cz
 

Školní výlety a firemní akce

Také lanové centrum v krásném prostředí Western parku nabízí zábavu a adrenalín pro celou rodinu. Celkem 43 středně obtížných lanových překážek ve výšce mezi stromy.
Western park pořádá již 15 let programy určené pro školní výlety. Přímo v areálu se konají i dětské indiánské tábory s dobrodružným programem. Firemní a společenské akce připravíme na míru. Speciální víkendové akce, country bály s výukou tanců, noční představení koňské show, cabaret v Saloonu.
 

Ubytování na Divokém západě

V areálu se můžete také příjemně ubytovat jako "kdesi na divokém západu". Apartmány jsou chytře rozděleny na dvoulůžkové s jedním pokojem, rodinné se dvěma pokoji a desetilůžkové pro prima partičky se čtyřmi pokoji. Každý apartmán je nadstandartně vybaven nábytkem od firmy pana Potrusila z Brna (žádná Ikea). Matrace na postelích jsou ty nejlepší co jsme vybrali a spí se na nich jako na obláčku. Teplo zajišťuje podlahové vytápění a v každém pokoji si můžete teplotu regulovat sami, dle vašeho gusta. Apartmán hotel není vybaven televizorem a to záměrně proto, aby jste měli čas si popovídat, koukat z okna na srnky, východ slunce, nebo si zahrát karty. Cena za ubytování je 500 na osobu a noc.

Ve Western parku v Boskovicích se nabízí i možnost ubytování v kanadských srubech či ve stanech s vlastním spacákem a společným sociálním zařízením.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 21. 1. 2021