Úvod > Co chcete dělat? > Výletní vlak z Liberce k Máchovu jezeru
Zážitky

Výletní vlak z Liberce k Máchovu jezeru

K Máchovu jezeru se turisté dostanou spěšným výletním vlakem. Jede z Liberce do Starých Splavů a do Doks (a zpět). Turistický vlak jezdí během léta o víkendech a svátcích až do konce srpna. Jedná se o německý osobní vlak, který vyjíždí z Drážďan přes Žitavu do Liberce a Doks.
Letní spěšné vlaky budou jezdit od 2. července do 28. srpna 2022 a to každou sobotu, neděli a dodatečně ve svátek 5. července. Nechte se unést tajemným krajem plných romantických zákoutí, zřícenin hradů Jestřebí a Bezdězu, tajuplných roklí, bizarních skalních útvarů, které očarovaly i slavného českého básníka Karla Hynka Máchu. Podél trati z Liberce do Dosk se nachází mnoho zajímavých výletních cílů, které stojí za návštěvu.

Čas odjezdu z Liberce je v 9:41 hod, s příjezdem do Doks v 11:02 hod. Zpět z Doks vyjede v 16:55 hod. a příjezd do Liberce bude v 18:23 hod.

Velkým lákadlem je nejen rychlé přímé spojení z Liberce na Máchovo jezero, ale také svezení po zajímavé trati přes Kryštofovo Údolí, malebné Podještědí, dále po takzvané "žízníkovské spojce", která je dosud využívána výhradně nákladní dopravou, přes Zákupy a Jestřebí rovnou do Doks. Ve vlaku je umožněna přeprava kočárků i jízdních kol. Jízdenky si cestující koupí přímo ve vlaku bez přirážky, na trase platí tarif IDOL.

Spěšný přímý vlak Liberec – Doksy bude stavět jen ve stanicích: Liberec, Liberec Horní Růžodol – Kryštofovo Údolí – Křižany – Rynoltice – Lvová – Jablonné v Podještědí – Mimoň – Zákupy-Božíkov – Staré Splavy – Doksy.

Jedná se o německý mezinárodní osobní vlak, který vyjíždí z Drážďan přes Žitavu do Liberce a Doks. Zákaznické centrum pro české zákazníky je v Hrádku nad Nisou, kam se lze dovolat ve všední dny od 9 do 15 hodin na číslo 484 800 595.

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování na nádraží Jedlová

Ubytování na nádraží Jedlová

Jiřetín pod Jedlovou, Ústecký kraj
Tolštejnská hospoda přímo na hradě Tolštejn

Tolštejnská hospoda přímo na hradě Tolštejn

Jiřetín pod Jedlovou, Ústecký kraj
Minipivovar Helene v Kytlici

Minipivovar Helene v Kytlici

Kytlice, Ústecký kraj