Úvod > Co chcete dělat? > Výletní loď Blanice – výletní plavby v Polabí
Zážitky

Výletní loď Blanice – výletní plavby v Polabí

Výletní loď Blanice byla spuštěna na vodu již v roce 1927. Na kryté vyhlídkové palubě jsou místa pro 45 cestujících. Na svou pravidelnou trasu Nymburk - Ostrá vyráží Blanice od května do září. Užijte si plavbu lodí, která má duši.
Loď Blanice zajišťuje pravidelné výletní plavby mezi Nymburkem, Hradišťkem, Kerskem a Ostrou. Můžete tak navštívit jezdeckou školu Equus Kinský v Hradišťku, Hrabalovo Kersko spojené s jeho románem Slavnosti sněženek, nebo Botanicus v Ostré. Na lodi vám bez problémů přepraví i kola. Lze si tedy naplánovat příjemný cyklovýlet v návaznosti na Hrabalovu nebo Labskou cyklostezku a zpříjemnit si cestu projížďkou na lodi.
 
Pravidelné linky na trase Nymburk - Ostrá jezdí od května do září. Pronajmout si loď na soukromé jízdy nebo oslavy je možné od dubna do října.
 
Přístavní molo v Nymburku je umístěno přímo pod městskými hradbami v bezprostřední blízkosti historického centra. Přístav v Hradišťku naleznete na levém břehu Labe nad zdymadlem, asi 500 metrů od stejnojmenné obce. Přístaviště v Kersku se nalézá na levém břehu Labe asi kilometr od Kerska. V Ostré loď Blanice zastavuje na pravém břehu Labe. Přístup z Ostré je možný po zpevněné asfaltové cestě (odbočka z hlavní silnice Nymburk-Lysá u Obecního úřadu v Ostré).
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Grand Hotel & Restaurant Nymburk

Grand Hotel & Restaurant Nymburk

Nymburk, Střední Čechy
Charlie’s Coffee & Garden

Charlie’s Coffee & Garden

Nymburk, Střední Čechy
Hrabalův Postřižinský pivovárek

Hrabalův Postřižinský pivovárek

Nymburk, Střední Čechy
Poděbradský hotel Zámeček

Poděbradský hotel Zámeček

Poděbrady, Střední Čechy