!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Vyhlídkový let nad Pálavou
Zážitky

Vyhlídkový let nad Pálavou

Hoďte starosti za hlavu a přijďte se prolétnout nad jižní Moravou.
Vyhlídkový let nad Pálavou je jeden z nejkrásnějších letů vůbec. Touto trasou se vydáme nad jižní Moravu k Pálavským vrchům, Mušovským jezerům, Moravským vinicím a Lednicko – Valtickému areálu. Po odletu z Tuřan přelétneme Židlochovice a v dálce už uvidíme vodní nádrž Nové mlýny. Zajímavostí je zde určitě kostel sv. Linharta, který stojí osamocen uprostřed nádrže. Pokračujeme k Pálavským vrchům, které jsou v podstatě vidět po odletu z Brna. Tyto světlé skály tyčící se jinak nad plochou krajinou jsou k nepřehlédnutí.

Za dobré viditelnosti už odtud můžeme vidět i vrcholky Rakouských Alp. Nad Pálavskými Vrchy jsou svoji rozlohou dominantní vinné révy. V nedalekém Mikulově je se na svatém kopečku vyzdvihuje kaple sv. Šebestiána i se zvonicí. Nad Mikulovem se vydáme ještě více na východ do Lednicko – valticého areálu. Lednicko-valtický areál je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Lednický zámek a přilehlé zahrady jsou pravou dominantou tohoto kraje.

Tento let je pouze za náklady na letadlo – nejedná se o komerční let.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Hnízdo

Restaurace Hnízdo

Brno-Slatina, Jižní Morava
Panský pivovar Sokolnice

Panský pivovar Sokolnice

Sokolnice, Jižní Morava
Industra Coffee v Brně

Industra Coffee v Brně

Brno, Jižní Morava