!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Rekreační a sportovní lety nad Vysočinou
Letní sporty

Rekreační a sportovní lety nad Vysočinou

Sdružujeme aktivní i pasivní příznivce létání a parašutismu. Užijte si s námi rekreační lety nad Vysočinou a letecké výlety.
Dávná byla touha lidstva létat podle vzoru ptáků. Z historie známe báji o Ikarovi, který myšlence létání obětoval svůj život. Z novodobějších dějin byl nejznámějším průkopníkem italský učenec Leonardo da Vinci, jenž svými myšlenkami daleko předstihl dobu v níž žil. Technická vyspělost tehdejší společnosti však neumožnila jeho myšlenky realizovat. Lidstvo mohlo o létání nadále jen snít.

Občané Německého Brodu (tak se Havlíčkův Brod jmenoval po staletí až do roku 1945 ) měli první možnost seznámení s aeroplánem v roce 1911, kdy pilot Evžen Čihák předváděl svoje letadlo na Rozkoši.

90. léta znamenala plno změn nejen pro náš Aeroklub. Žebříčky hodnot se mění a letiště a létání se u mnoha členů dostávají na nižší a nižší příčky. I přesto se povedlo plno věcí. Po nabytí právní subjektivity Aeroklubu to bylo znovuuvedení do provozu L-40 MetaSokola. Po dlouhém, téměř 7letém, jednání s Armádou ČR o odkupu pozemků je konečně areál náš.

Sídlíme 2,5 km jihozápadně od středu Havlíčkova Brodu. Nejvhodnější příjezd nebo příchod je po výpadovce na Krásnou Horu a Lipnici nad Sázavou z Horního Papšíkova.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Ve Vile

Kavárna Ve Vile

Havlíčkův Brod, Vysočina
Hotel Slunce Havlíčkův Brod

Hotel Slunce Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod, Vysočina
Hotel Brixen Havlíčkův Brod

Hotel Brixen Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod, Vysočina
Hotel U Zlatého Lva Havlíčkův Brod

Hotel U Zlatého Lva Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod, Vysočina