Úvod > Co chcete dělat? > Vyhlídková věž Lidových sadů v Liberci
Vyhlídková věž Lidových sadů v Liberci
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Památky

Vyhlídková věž Lidových sadů v Liberci

V okolí Liberce se nachází několik vyhlídkových staveb. Nejblíže centru jsou Lidové sady, honosný společenský a restaurační podnik, který se dodaleka pyšní vysokou vyhlídkovou věží, která poskytuje krásný výhled na město Liberec.
Třicet dva metrů vysoká vyhlídková věž se 155 schody je dominantou památkového objektu Lidových sadů. Uváděná výška vychází z dobových zdrojů, některé pozdější údaje uvádějí také výšku 33 nebo 35 metrů a věž doposud nebyla přesně změřena.

Budova byla postavena podle projektu norimberského architekta Jakoba Schmeissnera libereckým stavitelem Adolfem Hornem v letech 1900 – 1901 a nese zajímavé znaky romantismu i secese. V polovině padesátých let minulého století byla věž z bezpečnostních důvodů uzavřena a opětovného zpřístupnění veřejnosti se dočkala až v květnu 1998. Dnešní Kulturní centrum Lidové sady patří mezi tradiční kulturní zařízení města, kde se pravidelně konají koncerty, taneční kurzy, festivaly, slavnosti, výstavy a společenské plesy. Vyhlídková věž nabízí zajímavý pohled na město i nedaleké hřebeny Jizerských hor.

K objektu patří rozsáhlá zahrada a veřejnosti přístupná věž budovy nabízí zajímavý pohled na město i nedaleké hřebeny Jizerských hor. V letním období za příznivého počasí je pro nejmenší návštěvníky připraven tzv. "Dětský koutek" s množstvím různých zábavných atrakcí, který najdete přímo naproti budově Lidových sadů.