Úvod > Co chcete dělat? > Vyhlídka Havlova skála na Berounce
Příroda

Vyhlídka Havlova skála na Berounce

Havlova skála se nachází poblíž obce Horní Liblín v přírodním parku Horní Berounka. Jedná se o přibližně 30 metrů vysoký skalní ostroh s krásným výhledem na meandr řeky Berounky. Je odsud vidět městečko Liblín, hrad Libštejn s nedalekým mlýnem a vodácký kemp Kobylka.
Nad meandrem řeky Berounky se vypíná mohutná Havlova skála s nejkrásnější vyhlídkou Rokycanska. Nad ní zahlédnete střechy Horního Liblína a na poli na protějším břehu uvidíte domy Robčic. Máte-li čas, posaďte se pohodlně na okraj skály a pozorujte, jak plyne řeka, mávejte vodákům, pozdravte ptáky prolétající nad údolím pod vámi a poslouchejte, jak vítr šumí v korunách. Vyhlídka není mezi turisty příliš známá a v terénu není ani nijak značená – díky tomu zde panuje božský klid!

Odbočka na Havlovu skálu je ze silnice spojující města Kralovice a Rokycany. Pojedete-li od Kralovic, tak po projetí obce Liblín až skoro na samém kopci je nenápadná, neoznačená odbočka v pravo na lesní cestu. Pojedete-li z Rokycan, nejspíš ji minete, pokud nebudete vědět, kde ji hledat. Je totiž v zatáčce, v místě kde to láká k větší rychlosti z kopce. Pakliže se však na tu odbočku dostanete, čeká vás nejprve asi 200 metrů jízda lesem a poté 300 metrů chůze po svých. Ale vyhlídka stojí za to. je vidět městečko Liblín, hrad Libštejn s nedalekým mlýnem, ohyb Berounky.

Ubytování a restaurace v okolí

Tábořiště Planá u Berounky

Tábořiště Planá u Berounky

Hromnice, Plzeňský kraj
Restaurace Na Trucovně

Restaurace Na Trucovně

Radnice, Plzeňský kraj
Obžerstvení u kostela

Obžerstvení u kostela

Hlince, Plzeňský kraj