Úvod > Co chcete dělat? > Vydejte se Cestou do Barrandienu s netradičními průvodci

Vydejte se Cestou do Barrandienu s netradičními průvodci

Zážitky
Geopark Joachima Barranda rozprostírající se od západního okraje Prahy ku Berounu a ještě dále vás zve k výletům, na kterých poznáte něco víc, než tradiční Karlštejn či Koněpruské jeskyně. Na vybraných místech si zdarma vyzvedněte originální putovní knížku a nechte se unášet příběhem...
Originální putovní knížkou provází dva vskutku netradiční průvodci - koník a trilobit. Zdá se vám ta kombinace šílená? Uvidíte, že si s nimi výlety po geoparku opravdu užijete!

Průvodci vás zavedou do mnoha zajímavých starých lomů i na bohatá naleziště zkamenělin a geologii vám představí tak, že vás bude opravdu bavit. Budou vám vyprávět tajemné pověsti a legendy, ve skanzenech vám představí, jak se dříve těžil vápenec a železo a seznámí vás se všemi tajemnými bytůstkami lesního království. Možná budete překvapeni, kolik druhů nejen živočichů a rostlin se tu dá potkat.

Doprovodí vás také na stará hradiště Slovanů a Keltů, na mnohé rozhledny, do malých vesniček s bohatou historií i do podhradí Karlštejna, kde vám ukáží to, na co běžní průvodci zapomínají. Dají vám také tipy, kde se dá prjojet na koni nebo jaké si můžete na výletě zahrát hry.

Během vašeho putování můžete plnit malé kvízy a získávat za ně samolepky, které si do putovního sešitu vylepíte. Užijte si výlet trochu jinak!
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Výletní hospůdka U Krobiána

Výletní hospůdka U Krobiána

Beroun, Střední Čechy
Berounský medvěd znovu ožil

Berounský medvěd znovu ožil

Beroun, Střední Čechy
Hotel Maxim v Berouně

Hotel Maxim v Berouně

Beroun, Střední Čechy