Úvod > Co chcete dělat? > Vycházky s průvodci Národním parkem Šumava
Vycházky s průvodci Národním parkem Šumava
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Zážitky

Vycházky s průvodci Národním parkem Šumava

Průvodce krajinou a přírodou Šumavy vám pomůže objevovat Šumavu z nového úhlu pohledu – zaostřeným na přírodu, zvířata a rostliny, na její obyvatele, historii i kulturu.
Vybírat můžete z celkem osmi různých tras, vedoucích do šesti oblastí. Od června do října je stanoveno 71 termínů. Výletů se mohou zúčastnit osmi až patnáctičlenné skupiny. Většina výprav za poznáním, na které se vyráží za každého počasí, je fyzicky značně náročná, protože za pravou přírodou se jde hlavně necestou, tedy přímo neprostupným lesem, řezavou trávou a bodlavými houštinami.
 
  • Na jihu Šumavy máte možnost si zvolit mezi poznáním horských smrčin na hřebenech Trojmezné hory a Smrčiny a vycházkou za šumavskou flórou ve Vltavském luhu.
  • V centrální Šumavě se pak nachází asi největší lákadlo ze všech vycházek – a těmi jsou slatě s ukázkou jedinečného života flory a fauny.
  • V nabídce je i návštěva Modravských plání s výchozím bodem v Modravě. Unikátní kaňon Křemelné mohou turisté navštívit po trase, která je určena zdatnějším zájemcům. Vychází se na ni z Mechova u Srní.
  • Zájem je také o trasu ze Železné Rudy, která vás zavede až na vrchol Polom. Cesta vede stoupáním po hraničním hřebeni z oblasti květnatých bučin, až po horskou smrčinu.

Zájemce o vycházky prosíme o včasnou rezervaci prostřednictvím registračního systému, který je zveřejněný na internetových stránkách Správy NP Šumava. Poplatek za průvodce zájemci hradí předem. Jeho výše se odvíjí od délky a náročnosti trasy.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021