Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Vrunoff Park
Vrunoff Park
Zážitky

Vrunoff Park

V zázemí historického statku pouhých 700 metrů od zámku Vranov nad Dyjí na vás čeká celá řada stylových atrakcí pro celou rodinu inspirovaných právě přírodou a životem na venkově.
Na ploše 30 000 m2 nabízí nejrůznější herní aktivity nápaditě spojené s tématikou venkovského hospodářství. Dostal jméno V´RUN OFF´ Park a do znaku symbolicky vránu.

Dominantou, která vítá malé i velké návštěvníky ještě před vstupní branou u parkoviště, je obří 3D bludiště. Je celé ze dřeva a provazových sítí, zavěšené 7 metrů nad zemí v korunách vzrostlých stromů, kde je třeba zdolat 114 metrů překážek. 

V areálu samotném jako první upoutá velké "houpaliště" – houpačky všech možných tvarů a velikostí, také nejrůznější dřevěné prolézačky ve tvaru zemědělských strojů a nářadí, kurníků či holubníku, ale i velkoryse prostorné pískoviště s rypadlem, kyblíky na jeřábových kladkách, síty i formami na výrobu pořádných pískových hradů. Není tu nouze o balanční prvky, skluzavky a nechybí ani stylizované silo s tobogánem.

V zadní části areálu najdete parádní terénní dráhu pro šlapací káry, z nichž některé jsou dokonce pro dva. Za nimi nelze přehlédnout obří vzduchové trampolíny ani dvě lanovky, které svým umístěním vedle sebe přímo vybízejí k závodům. A to zdaleka není všechno.

V roce 2022 jsme otevřeli Vodní svět a v roce 2023 se areál rozroste ještě o 10metrovou skluzavku a Kuličkový svět. 
Naše Vrána si pro vás připravila originální verzi kuličkové dráhy, tak si přijďte cvrnknout! Pokud kuličky nemáte nebo zapomenete, můžete si na pokladně koupit dřevěnou kuličku nebo skleněné kuličky.

Zábava i poučení - smyslem areálu totiž není jen pohyb a zábava na čerstvém vzduchu, ale i ponaučení. Všechny stylové atrakce jsou inspirovány právě přírodou a životem na venkově. Děti si tu rozvíjejí motorické schopnosti, poznávají základy mechaniky, fyzikální zákony, ale i přírodu. Najdete zde tradiční bylinkovou a plodinovou zahrádku se strašákem či informace o životě včel i s prolézačkami ve tvaru včelích pláství.

Vyzkoušet můžete "šeptandu" křivolakým potrubím nebo optické hrátky s barevnými kukátky, a s pomocí magnetické tabule a základních znalostí fyziky si můžete vybudovat vlastní potrubí na prosypávání písku.

Ovšem nejvíce se malí (i velcí) inženýři vyřádí ve Vodním světě. Na ploše 600 m2 zde na ně čeká překlápěcí barel s vodou, vodní dělo, nejrůznější trysky a spršky, klidové i aktivní brouzdaliště a pro soutěživé jsou nachystány závodní pumpovací dráhy. Doporučujeme však s sebou přibalit plavky nebo něco suchého na převlečení...

A co by to bylo za statek bez zvířátek! V areálu se pasou ovečky pojmenované dětmi Čokoládka a Karamelka, ke kterým v roce 2023 nově přibyly i malé kozičky. Doslova na každém kroku tu potkáte i zvířátka vyrobená ze slámy, a to v životní velikosti. Cizí zvířátka sem ale mají vstup zakázán, takže svého pejska raději nechte doma. 

Brát si s sebou nemusíte ani svačinu. Když vám dojdou síly, můžete se občerstvit v našem Krmítku anebo si pochutnat na kávě a domácích zákuscích v Kavráně. Míst k sezení a odpočinku najdete u občerstvení i jednotlivých atrakcí dostatek. Dovádějící děti přitom budete mít vždy na dohled a pod kontrolou.

Areál je otevřen vždy od května do října a prakticky všechny atrakce jsou venkovní. Není ale problém se zde u občerstvovací zóny schovat pod střechu před nepřízní počasí. Ve vybrané dny můžete stihnout i animační program pro děti. Stylový V´RUN OFF´ Park, ve kterém se rozhodně nikdo nudit nebude, oceníte i jako ideální místo pro školní a táborové výlety
. Narozeninové oslavy u nás nepořádáme a stoly nerezervujeme.

Aktuality

Přehrady Fest 2024 – Vranov

Přehrady Fest 2024 odstartuje na Vranově. Známe termín i hlavní hvězdy!
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Hraběcí Velikonoce na hradě Bítov

Sezonu 2024 zahájí hrad Bítov 28. března, kdy školákům začínají velikonoční prázdniny. Zažijte od čtvrtka 28. března do pondělí 1. dubna ty pravé Hraběcí Velikonoce.
Uherčice, Jihomoravský kraj

Jarní otevřené sklepy Havraníky

Jarní otevřené sklepy Havraníky – ochutnávka vín ve sklepích, prohlídka hlubokých v pískovci dlabaných sklepů, doprovodný kulturní program a teplá jídla
Havraníky, Jihomoravský kraj

Slavnosti okurek ve Znojmě 2024

Tradiční Slavnosti okurek, konající se v centru města Znojma 2. srpna 2024, nabídnou návštěvníkům pestrý program.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Adolf Oborny – Homo botanicus v Jihomoravském muzeu ve Znojmě

Adolf Oborny – Homo botanicus, to je název nové výstavy Jihomoravského muzea ve Znojmě, kterou budou moci návštěvníci zhlédnout od 20. ledna ve velkém výstavním sále minoritského kláštera.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Příběh hrdé pokory v Jihomoravském muzeu ve Znojmě

Výstava Příběh hrdé pokory, kterou můžete navštívit v minoritském klášteře připomene paní Alici Wienerovou, roz. Trentinaglia-Telve (1883–1970). Ve výstavním sále v přízemí se seznámíte s pozoruhodným osudem ženy, který ovlivnily životní tragédie i dějinné události dvacátého století.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Pivní slavnosti Znojmo 2024

Pivní slavnosti ve Znojmě pořádá Znojemská Beseda ve spolupráci se Znojemským městským pivovarem.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Znojemské Velikonoce

Tradiční velikonoční trhy s kulturním programem v historickém centru Znojma. Můžete se těšit na dílničky, kde si děti vyrobí velikonoční dekorace, na celou řadu kapel i na gastronomickou show.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Pevnostní muzeum ve Vranově nad Dyjí

Pevnostní muzeum Vranov představuje zrenomované bunkry a řopíky z poválečného období. Muzeum je tvořeno dvěma objekty lehkého opevnění a navazující naučnou stezkou vedoucí kolem třetí pevnůstky.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Vyhlídková terasa Tanečnice ve Vranově nad Dyjí

Z vyhlídky, která se nachází nad Vranovem nad Dyjí, je pěkný výhled na Vranovský zámek, řeku Dyji a na celý městys.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Felicitina studánka a kaple ve Vranově nad Dyjí

Kaplička z počátku 19. stol. Stěny zdobí reliéfní barevná vegetace z pískovce. Ve středu interiéru, zaklenutého kupolí s kazetováním je nádržka, do níž je přiváděna voda z horní části přilehlé stráně.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Kaple Panny Marie Ochranitelky ve Vranově nad Dyjí

Kaple Panny Marie Ochranitelky se nachází poblíž hraběnčiny louky v lese za statkem. Byla postavena v 90. letech 18. století vlastníkem vranovského panství Hilgartnerem z Lilienbornu jako pohanský chrám zasvěcený antické bohyni Dianě Tempel . Vnitřní prostory chrámu zdobily sochy postav z antiky.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Hallamasskova vyhlídka ve Vranově nad Dyjí

Dřevěná vyhlídka na skalní terase vysoko nad hladinou Dyje pod vranovským zámkem byla obnovená Správou Národního parku Podyjí. Z vyhlídky je možno shlédnout historické jádro Vranova nad Dyjí.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Zámek Vranov nad Dyjí – klenot evropského baroka

K nejpozoruhodnějším světským stavbám středoevropského baroka patří zámek Vranov nad Dyjí. Vznikl přestavbou ze zeměpanského románskogotického hradu, který je poprvé připomínaný k roku 1100. Dnes je zámek národní kulturní památkou situovanou v západní části Národního parku Podyjí.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Morový sloup ve Vranově nad Dyjí

Morový sloup byl postaven na náměstí r. 1713 v barokním slohu majitelem panství hrabětem Michalem Heřmanem Althannem. Připomíná morovou epidemii, která Vranovsko zasáhla v roce 1680, zemřelo na ni 81 obyvatel města.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově nad Dyjí

Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie je největší a umělecko historicky nejvýznamnější vranovskou církevní památkou. Postaven byl již v první polovině 13. století, v gotice zaklenut a rozšířen o dnešní sakristii.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány U Zámku ve Vranově nad Dyjí

Barokní dům, dnes nově zrekonstruovaný na penzion, se nachází v těsném sousedství Státního zámku Vranov nad Dyjí v Národním parku Podyjí. Penzion nabízí exkluzivní ubytování v klidném prostředí krás zámeckého lesoparku.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Penzion Ela ve Vranově nad Dyjí

Penzion Ela se nachází v klidné části Vranova nad Dyjí, v romantickém údolí na poloostrově, který je obtékán řekou Dyjí.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Penzion Jelen ve Vranově nad Dyjí

Penzion Jelen*** nabízí komfortní ubytování v apartmánech s prostornou zahradou a výhledem na zámek Vranov nad Dyjí.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Buď Laska ve Vranově

Brněnská gastronomická skupina Lidi z Baru otevřela ve Vranově nad Dyjí novou restauraci Buď Laska.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Volareza – hotel Vranov na břehu vranovské přehrady

Volareza – hotel Vranov nabízí ubytování na břehu vranovské přehrady v překrásné přírodě jižní Moravy. Svým zázemím a poskytovanými službami je vhodný pro rodinou rekreaci, ale také ozdravné a wellness pobyty. Hotel nabízí ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Dovolená ve Vranově nad Dyjí

Pro mladé i dříve narozené milovníky přírody, tradičního jídla, vína, turistiky, cykloturistiky, historických i kulturních památek, rybaření a vodních sportů je Vranov nad Dyjí ideální cíl dovolené.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Penzion Benátky 214 Vranov nad Dyjí

Hledáte klidné místo, kde si užít volný čas? Pak je penzion Benátky 214 ve Vranově pro vás to pravé. Dýchne tu na vás atmosféra starého nádraží a k tomu vás čekají krásné výhledy na Vranovský zámek. Kouzelné místo Benátky 214 je ideálním místem jak pro rodiny, tak pro páry i větší skupiny přátel.
Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj

Camping Vranovská pláž

Kemp Vranovská pláž nabízí různé typy ubytování, od jednoduše zařízených chatek, přes ubytovnu až po komfortní ubytování v penzionu a v mobilheimech, v celkové kapacitě 270 lůžek. Dále je zde připraveno 400 stanových míst a 80 míst pro karavany s možností elektrické přípojky.
Šumná, Jihomoravský kraj