Úvod > Co chcete dělat? > Kultura > Vojenské muzeum Ostrava
Vojenské muzeum Ostrava
Kultura

Vojenské muzeum Ostrava

Expozice historických uniforem z druhé světové války.
Nové vojenské muzeum, zaměřené na období druhé světové války, se nachází na Slezské Ostravě. Jedná se o unikátní originální věci z druhé světové války. Sbírka je zaměřená především na kompletní vyobrazení vojenských uniforem a doplňků na 90 figurínách zobrazujících danou událost od roku 1921–⁠1939–⁠1945. Události jsou z bojů ve světě i přímo z regionů Ostravy. Tato sbírka byla kompletována víc jak 25 let, aby byla dnes představena ve stálé expozici  v Ostravě. Veřejnosti jsou přístupné dvě patra muzea, které vás budou chtít vrátit v čase, do období druhé světové války.

Veletrh Dovolená 2023

Veletrh cestovního ruchu opět v Ostravě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Knižní festival Ostrava

Knižní novinky a to nejzajímavější z knižní produkce představí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Včela!!!

4. ročník jarního včelařského veletrhu.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Festival Spectaculo Interesse v Ostravě

Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse, jehož pořadatelem je ostravské Divadlo loutek. Čtrnáctý ročník festivalu by se měl uskutečnit od 1. do 6. října 2023.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Muzeum Jantarové stezky na Slezkoostravském hradě – uzavřeno, v příparavě nová expozice

Ukončena činnost Muzea Jantarové stezky a Hedvábné cesty. Příprava zcela nové expozice.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Hrad leží při soutoku řek Ostravice a Lučiny. Díky své poloze na průsečíku oblíbených cyklostezek je předurčen k tomu, aby se stal vyhledávaným výletním místem nabízející návštěvníkům nejen odpočinek, ale také pohled do ostravské historie.
Slezská Ostrava, Moravskoslezský kraj

Stopovací hra Tripper Ostrava: Tanky a svoboda

Zábavně poznávací stopovací hry Tripper jsou určené pro aktivní odpočinek a společenskou zábavu na víkendové odpoledne. Vyrazte do ulic Ostravy, sledujte stopy, splňte všechny úkoly a odhalte tajnou šifru zakódovanou do legendárního kryptexu.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Miniuni – Svět miniatur Ostrava (areál uzavřen)

Uzavřeno! Unikátní svět miniatur, ostravské Miniuni, se od prosince 2018 uzařel návštěvníkům z důvodu přesunu expozice do jiných prostor. Nově by se mělo otevřít u Slezskoostravského hradu, kdy přesně k tomu dojde není známo. V roce 2022 není Miniuni přístupné.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Dock Ostrava

Dock je především neformální prostor. Přes den spíše kavárna a bistro, a večer bar s posezením nebo na stojáka. Nezřídka u nás pácháme i kultůru.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Bistro Poke bo

Poke bowl je tradiční havajské jídlo a existuje mnoho způsobů, jak ho připravit...
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Heiwa kafé – japonská kavárna

Česko-japonské kulturní centrum provozuje malou Japonskou kavárničku Heiwa kafé, ve které můžete ochutnat speciality přímo z Japonska. Originální čaj, japonská piva, pravé saké, spoustu sladkostí a jiných dobrot. Pochutnat si můžete i na kávě, kterou si dopřávají Japonci.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Hotel Jan Maria v Ostravě

Hotel Jan Maria se nachází v objektu bývalého dolu. Tento čtyřhvězdičkový hotel v blízkosti centra města Ostrava nabízí luxusní ubytování, posezení v designové restauraci, zábavu na bowlingu a odpočinek ve wellness centru či vinném sklípku.
Ostrava, Moravskoslezský kraj