Úvod > Co chcete dělat? > Vodní nádrž Horní Bečva
Příroda

Vodní nádrž Horní Bečva

Vodní nádrž slouží k regulaci Rožnovské Bečvy, vodním sportům a ke koupání. Pláže jsou travnaté, vstup do vody písčitý a pozvolný. Ubytovat se můžete v kempu, občerstvení nabízí stánky či blízké restaurace.
Kromě hlavního účelu, jímž je ochrana před povodněmi, zajišťuje vodní dílo odběry povrchové vody z toku pod nádrží a umožňuje zachování minimálního průtoku v Rožnovské Bečvě. Významné je také rekreační využití nádrže, provozování letních sportů a rybářství. V současné době má přehrada také energetické využití. Zdejší voda se vyznačuje charakteristickou hnědozelenou či zelenohnědou barvou a jemným přirozeným zákalem. Plocha nádrže je 10 ha, maximální hloubka dosahuje 7 metrů.
 
Jedná se v pořadí o druhou nádrž postavenou v povodí řeky Bečvy. Podnětem pro zahájení stavby byly ničivé povodně na začátku 20. století. Výstavba přehrady byla zahájena v roce 1933. Před zahájením prací na vlastní hrázi bylo nutné přeložit místní silnici vedoucí po dně údolí na pravý svah nad budoucí nádrž. Do trvalého provozu bylo vodní dílo uvedeno v roce 1947.

U přehrady se nachází několik možností ubytování, restaurace i venkovní posilovna. Poblíž je i autobusová zastávka a možnost parkování. K přehradě se dostanete po cyklostezce, výhodou je zdejší nabíjecí stanice pro elektrokola.

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Valaška – relax na Valašsku

Hotel Valaška – relax na Valašsku

Horní Bečva, Zlínský kraj
Endemit

Endemit

Horní Bečva, Zlínský kraj
Koliba Valaška

Koliba Valaška

Horní Bečva, Zlínský kraj