!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Vodárenská věž u Ohrazenic
Památky

Vodárenská věž u Ohrazenic

V Ohrazenicích u Turnova stojí futuristický, třicet metrů vysoký vodojem. Jeho zahnuté pilíře vytvářejí korunu, do které přiléhá obří vodárenská koule. Pod ní je ochoz, odkud lze dohlédnout na Český ráj, Ještěd nebo Jizerské hory.
V obci Ohrazenice v Českém ráji tvoří dominantu věžový vodojem, který tvarem připomíná trofej pro fotbalového mistra světa. Podoba věže se dá vyložit také jako tryskající voda ze země, která si nahoře hraje s kuličkou. Stavba slouží nejen jako vodárenská věž pro Ohrazenice a okolí, ale příležitostně se otevírá veřejnosti jako rozhledna.
 
Vodárenská koule má osm metrů v průměru a její celková kapacita je sto osmdesát tisíc litrů vody. Třicetitunovou nádrž drží na vrcholu nosníky ve tvaru bumerangů.
 
Dny, kdy bude vodárenská věž otevřena pro veřejnost bývají zveřejněné na webových stránkách Vodohospodářského sdružení Turnov.
 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Rohozecká Restaurace

Rohozecká Restaurace

Turnov, Český ráj
Pivovar Rohozec v Turnově

Pivovar Rohozec v Turnově

Turnov, Český ráj
Pukū

Pukū

Turnov, Český ráj