Úvod > Co chcete dělat? > Vodácká půjčovna Kulta v Břeclavi
Letní sporty

Vodácká půjčovna Kulta v Břeclavi

Půjčovna nafukovacích člunů a vodácké výbavy, nabídka vodáckých kurzů a výletů kombinovaných s cykloturistikou. Organizujeme výlety po Dyji, Zámecké Dyji a Moravě s možností navštívit perly Lednicko-Valtického areálu po vodě (Lednický zámek, Janohrad, Pohansko).
Půjčovna zabezpečuje veškerý vodácký servis. Půjčuje kvalitní nafukovací čluny Revo 345 (pro 2 – 4 osoby) – ideální pro rodinné splouvání. Samozřejmostí je bezpečnostní výbava (plovací vesty) a další výbava, jako vodácké vaky, pádla atd. Podle požadavku zabezpečíme přepravu na začátek plavby nebo po ukončení plavby.

Mezi nejkrásnější trasy patří plavba po Zámecké Dyji, která vede přímo lednickým zámeckým parkem až ke zřícenině Janova hradu. Plavba je vhodná pro rodiny s dětmi a její délka se dá zvolit podle času a výkonnosti. Kdo dává přednost kratším plavbám, může plout z Břeclavi na zámeček Pohansko a odtud pokračovat pěšky nebo na kole.

Pěkným celodenním výletem je splutí Dyje pod Znojmem – úsek Tasovice – Hrádek – romantická plavba meandrujícím korytem s nízkou frekvencí vodáků. Dalším celodenním výletem může být pavba z Břeclavi do rakouského Hohenau – řeka protéká lužním lesem a písčité mělčiny jsou jako stvořené ke koupání.

Další trasou je ještě zachovalé původní koryto řeky Moravy v úseku Bzenec Přívoz – Rohatec. Řeka zde protéká neskutečnými, až 13 m vysokými, meandry z vátých písků – Osypané břehy. Málokdo ví, že se zda natáčel Zemanův film Cesta do pravěku.

Nabídka:
  • půjčovna nafukovacích člunů a vodácké výbavy
  • půjčovna S.U.P. – stand up paddleboard
  • organizace výletů po Dyji, Zámecké Dyji, Moravě
  • vodácké kursy
  • výuka pádlování
  • kombinace výletů cyklo s vodáckým


Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna & bistro Karma

Kavárna & bistro Karma

Břeclav, Jižní Morava
Hotel Rose Břeclav

Hotel Rose Břeclav

Břeclav, Jižní Morava
Zámecký pivovar v Břeclavi

Zámecký pivovar v Břeclavi

Břeclav, Jižní Morava