Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Maňák – vynikající vína z Kyjovska
Gurmánská turistika

Vinařství Maňák – vynikající vína z Kyjovska

Z hlinitopísčitých vinic ve slovácké oblasti poblíž Kyjova získává vinařství Maňák už dvacet let kvalitní přívlastková vína bílých i červených odrůd. Vyrábí se zde i slámová, ledová i ovocná vína. Specialitou je 100% višňové víno. Lahve s etiketou vinařství Maňák se dostala do celého světa.
Rodinné vinařství Maňák ze Žádovic nedaleko Kyjova vyrábí kvalitní vína, která byla mnohokrát oceněna jak u nás, tak i ve světě. Vinařství Maňáků bylo založeno v roce 1992. Dnes vlastní více než 10 hektarů vinic a moderní sklepení se 40 dřevěnými sudy. Pohoří Chřiby přirozeně chrání oblast před vlivem severních větrů. Největší plochu vinic, zhruba 6 hektarů, najdete na trati Stará hora v obci Kostelec. Další vinice jsou přímo v Žádovicích na trati Fěruňk.
 
Trať Stará hora u Kostelce se využívá pro odrůdy Chardonnay, Müller Thurgau, Muškát Moravský a Rulandské bílé. Trať Fěruňk v Žádovicích je zase ideální pro Cabernet Moravia, Svatovavřinecké, Merlot, Sauvignon, Rulandské šedé i modré, Ryzlink Rýnský, Sylvánské zelené a Tramín červený.
 
Za dvacet let získalo vinařství Maňák řadu prestižních ocenění z tuzemských výstav jako Valtické vinné trhy, Top 77 nebo Juvenále. V zahraničí se daří na soutěžích Muvina v Prešově a také na výstavách v Slovinsku, Rakousku, Izraeli, San Franciscu, Kanadě a Paříži. Mezi největší ocenění jistě patří úspěchy slámových vín z roku 2009, kdy se Vinařství Maňák stalo absolutním vítězem soutěže O.I.V Sauvignon v Izraeli.

Ubytování a restaurace v okolí

Vinné sklepy Skalák

Vinné sklepy Skalák

Skalka, Jihomoravský kraj
Vinný sklípek ve Vracově

Vinný sklípek ve Vracově

Vracov, Jihomoravský kraj
Vinný sklípek Kyjov

Vinný sklípek Kyjov

Kyjov, Jihomoravský kraj
Slovácká galerie vín v Kyjově

Slovácká galerie vín v Kyjově

Kyjov, Jihomoravský kraj