Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Maňák – vynikající vína z Kyjovska

Vinařství Maňák – vynikající vína z Kyjovska

Gurmánská turistika
Z hlinitopísčitých vinic ve slovácké oblasti poblíž Kyjova získává vinařství Maňák už dvacet let kvalitní přívlastková vína bílých i červených odrůd. Vyrábí se zde i slámová, ledová i ovocná vína. Specialitou je 100% višňové víno. Lahve s etiketou vinařství Maňák se dostala do celého světa.
Rodinné vinařství Maňák ze Žádovic nedaleko Kyjova vyrábí kvalitní vína, která byla mnohokrát oceněna jak u nás, tak i ve světě. Vinařství Maňáků bylo založeno v roce 1992. Dnes vlastní více než 10 hektarů vinic a moderní sklepení se 40 dřevěnými sudy. Pohoří Chřiby přirozeně chrání oblast před vlivem severních větrů. Největší plochu vinic, zhruba 6 hektarů, najdete na trati Stará hora v obci Kostelec. Další vinice jsou přímo v Žádovicích na trati Fěruňk.
 
Trať Stará hora u Kostelce se využívá pro odrůdy Chardonnay, Müller Thurgau, Muškát Moravský a Rulandské bílé. Trať Fěruňk v Žádovicích je zase ideální pro Cabernet Moravia, Svatovavřinecké, Merlot, Sauvignon, Rulandské šedé i modré, Ryzlink Rýnský, Sylvánské zelené a Tramín červený.
 
Za dvacet let získalo vinařství Maňák řadu prestižních ocenění z tuzemských výstav jako Valtické vinné trhy, Top 77 nebo Juvenále. V zahraničí se daří na soutěžích Muvina v Prešově a také na výstavách v Slovinsku, Rakousku, Izraeli, San Franciscu, Kanadě a Paříži. Mezi největší ocenění jistě patří úspěchy slámových vín z roku 2009, kdy se Vinařství Maňák stalo absolutním vítězem soutěže O.I.V Sauvignon v Izraeli.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Vinné sklepy Skalák

Vinné sklepy Skalák

Skalka, Jižní Morava
Vinný sklípek Kyjov

Vinný sklípek Kyjov

Kyjov, Jižní Morava
Slovácká galerie vín v Kyjově

Slovácká galerie vín v Kyjově

Kyjov, Jižní Morava