Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Leoš Horák

Vinařství Leoš Horák

Gurmánská turistika
Malé, butikové vinařství najdete v obci Vrbice, kterou proslavily zejména vinné sklepy v pískovcové skále. Specializuje se pouze na výrobu přívlastkových vín. Vinařství je oceněno v publikaci 1000 Vins du Monde, která představuje výběr těch nejlepších vín.
Rodinné vinařství produkuje pouze přívlastková vína a vína s apelací VOC Modré hory. V široké odrůdové skladbě se nachází 17 odrůd. Veškerá vína jsou lahvována. Vína vinařství Horák se každoročně umisťují mezi 1000 víny světa v publikaci 1000 Vins du Monde. CM rosé 2015 bylo vyhlášeno v Paříži nejlepším rosé světa.
 
Vinařství používá moderní technologie a postupy s důrazem na maximální harmonii vín. Vyrábí takové množství lahví, které zaručuje kvalitu, vinařovu kontrolu nad výrobou a osobní přístup k zákazníkům. Vizí vinařství je vyrábět jen takové množství lahví, které zaručuje kvalitu, vinařovu kontrolu nad výrobou a osobní přístup ke všem zákazníkům.
 
O chod vinařství se stará Leoš Horák spolu se synem Lukášem Horákem. Samotný provoz se nachází uprostřed obce a vznikl rekonstrukcí starého selského stavení. V blízké budoucnosti je plánována výstavba moderní haly pro lahvování a uskladnění vína.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019
Kostel sv. Jiljí ve Vrbici

Kostel sv. Jiljí ve Vrbici

Vrbice, Jižní Morava
Mohyla míru Vrbice

Mohyla míru Vrbice

Vrbice, Jižní Morava
Větrný mlýn Vrbice

Větrný mlýn Vrbice

Vrbice, Jižní Morava
Muzeum obce Kobylí

Muzeum obce Kobylí

Kobylí, Jižní Morava