Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Koráb – atmosféra přírodního areálu 13 vinných sklepů
Vinařství Koráb – atmosféra přírodního areálu 13 vinných sklepů
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Vinařství Koráb – atmosféra přírodního areálu 13 vinných sklepů

Pojďte zapomenout na všední starosti a shon dnešní moderní doby. S námi se vrátíte do éry našich dědů, kdy se lidé po celodenní těžké práci scházeli a u skleničky vína si dokázali najít čas na sebe i na své přátele.
Vinařství Petra Korába najdete v Boleradicích ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, kde ekologicky obhospodařuje okolo 4 ha vinic. Jeho vína najdete po celé Evropě a velké oblibě se těší třeba i ve vyhlášených restauracích v Londýně, Berlíně, Kodani i ve Vídni.

Petr Koráb založil vinařství v roce 2006 s cílem věnovat se zejména starším vinohradům, které se mu podařilo postupně získat. Dnes hospodaří na vinicích jejichž průměrné stáří se pohybuje od 20 do 80 let. Podloží tvoří sprašové a vápencové půdy, odrůdová skladba se drží hlavně tradičních odrůd jako Frankovka, Veltlínské Zelené, Ryzlink Rýnský, Neuburské, Pinot Noir nebo Pinot Blanc

Při práci na vinohradech a ve sklepě se pan Petr drží biodynamických pravidel, zároveň chová také ovce a kozy. Vína kvasí spontánně, bez zásahů, jsou lahvovaná převážně bez čiření a filtrace. Poslední roky se ve vinařství vyrábějí také šumivá vína. Pan Petr také rád vaří (původní profesí je kuchař) a svou vášeň promítá do různých vinných doplňků a přísad, jako jsou redukované mošty, džemy a další.


 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Obecní vinařská stezka Němčičky

Obecní vinařská stezka Němčičky

Němčičky, Jihomoravský kraj
Penzion Ve Vinohradě

Penzion Ve Vinohradě

Němčičky, Jihomoravský kraj