Úvod > Co chcete dělat? > Hauswaldská kaple poblíž Srní
Hauswaldská kaple poblíž Srní
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Hauswaldská kaple poblíž Srní

Prožijte zajímavý víkend nebo jen výlet za poznáním starého poutního místa zvaného Hauswaldská kaple poblíž šumavského letoviska Srní.
Pokud návštěvníci zatouží po dalších zážitcích, za Hauswaldskou kaplí navazuje cesta na zážitkovou trasu okolo Kostelního vrchu, kde návštěvníci poznají přirozený vývoj lesa, jsou zde připravené lavičky k odpočinku a citáty z knih Karla Klostermanna na deskách. Cesta končí u plavebního kanálu a je asi 5 km dlouhá. V případě zájmu si lze objednat průvodce z Národního parku Šumava.

Asi hodinový velice nenáročný výlet (cca 6 km) začíná v obci Srní. Trasa vede podél 200 let starého Vchynicko-Tetovského kanálu, převážně lesem po zpevněné cestě jen s malým převýšením.

Místo Hauswaldské kaple je opředeno mnoha legendami. V písemných pramenech je popsáno bezpočet zázraků, které se na tomto místě udály. Aby lidé dokázali svůj vděk tomuto zázračnému místu i možnosti věřit, postavili v roce 1820 první kapli a začali se zde sloužit poutní mše. V roce 1860 byla postavena větší kaple, která však měla špatnou pevnost a stabilitu. Třetí kaple byla postavena v roce 1902. V roce 1958 při vznikajícím vojenském prostoru byla tato Hauswaldská kaple podminována, odstřelena a úplně zničena. Jako zázrakem se přes silný výbuch zachránila soška Panny Marie Lurdské, která je dodnes jako relikvie uchovaná v srnském kostele. Je jistě na místě se zeptat, proč se právě zde, událo tolik zázraků a proč zasvěcení k Panence Marii Lurdské? Celý protor má pozitivní vyzařování energie.V blízkosti božích muk je nejsilnější energetické místo.

Toto místo na Šumavě se považuje za malé Lurdy. Dnes jsou na vyznačené cestě zvýrazněny půdorysy původních staveb – kaplí. K nim je do volného prostoru přivedena voda z pramene, ona zázračná voda, která zde hraje hlavní roli a to v ručně tesaných vantrokách, které jsou uloženy na 59 bludných kamenech, představujících korálky na růženci. Voda dopadá na poslední kámen – skleněný blok s otiskem spojených dlaní člověka.

Provozovatel

Hotel Srní a Hotel Šumava

Srní 117
341 92 Srní
Tel.:
+420 376 599 212
Email:
srni@hotely-srni.cz
WWW:
www.hotely-srni.cz
GPS:
49,068160 13,461798
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Šumava
Město:
Srní
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Srní

Hotel Srní

Kašperské Hory, Plzeňský kraj
Ubytování v apartmánu v Srní

Ubytování v apartmánu v Srní

Srní, Plzeňský kraj