Úvod > Co chcete dělat? > Via ferrata v Děčíně na Pastýřské stěně
Letní sporty

Via ferrata v Děčíně na Pastýřské stěně

Na Pastýřské stěně v Děčíně vznikla první česká via ferrata v centru města. Tras zajištěných ocelovými lany a stupačkami je na skále celkem 15, mají převýšení 90 metrů a jsou dlouhé od 150 do 170 metrů.

Děčín je jediným městem v republice kde si můžete vylézt od břehu řeky na vrchol stěny zhruba 150 m dlouhou ferratu přímo v srdci města. Nástup na ferratu je z Labského nábřeží, u objektu bývalého skalního výtahu na Pastýřskou stěnu.

Trasy mají obtížnosti B až D+, a lezcům kromě netradičního zážitku otevřou nové výhledy na údolí Labe a děčínský zámek. Jedna z tras je obtížnější a technicky náročná tu nejlehčí by mělo zvládnout dítě od 10 let. Lze si také domluvit zkušeného průvodce.

Naleznete zde také lanový most dlouhý dvanáct metrů, který vybudoval autor ferraty Karel Bělina ve výšce šedesáti metrů nad zemí. Spojuje dvě jednotlivé skalní stěny. Ten, kdo po něm prochází, má nádherný výhled na Děčín, zámek či řeku Labe.

Vstup na ferratu je pouze na vlastní nebezpečí a pouze pro zkušené osoby vybavené přilbou, horolezeckým úvazkem a ferratovým setem. Platí zde však přísný zákaz vstupu za mokra!

Zobrazit více

Vypárání ferratového setu na Pastýřské stěně

Ukázka funkčnosti ferratového setu. Pokud spadnete, set se vypáře a zmírní pád.

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Burger Berg v Děčíně

Restaurace Burger Berg v Děčíně

Děčín, Ústecký kraj
Penzion Via Ferrata Děčín

Penzion Via Ferrata Děčín

Děčín, Ústecký kraj
Karls

Karls

Děčín, Ústecký kraj