Úvod > Co chcete dělat? > Kometované procházky po Praze s průvodci Bell Prague
Zážitky

Kometované procházky po Praze s průvodci Bell Prague

BellPrague nabízí veřejné a taky privátní túry po Praze a dalších atraktivních destinací v České republice.

Bližší informace na webu organizátora. Doporučujeme zvláště veřejné túry – stále v malých skupinkách za velmi přijatelné ceny na osobu se hodně dozvíte.


BellPrague túra Pražský hrad

Během túry navštívíme hlavní památky dávného sídla našich panovníků a později prezidentů naší země. Hlavním cílem této procházky bude zevrubná návštěva katedrály svatého Víta, Starého královského paláce, baziliky svatého Jiří a neopomeneme zmínit alchymisty ve Zlaté uličce. Budeme si povídat o panovnících, mecenáších, stavitelích, umělcích, učencích, ukážeme si různé stavební slohy od románského až po modernu, zkrátka budeme cestovat v čase, poznáme lidi, kteří na Hradě žili, vstoupíme do nejstarší hradní zahrady – Královské a povíme si zde něco o architektuře, vztahu panovníků a stavitelů, ukážeme si místa, kde hodovaly hlavy státu, odkud vládly, něco o korunovačních klenotech, právu útrpném a mnoho dalších věcí. Projdeme se naší historií.

Túra je v češtině, trvá zhruba 2,5 hodiny a cena již zahrnuje vstupenku do interiérů Pražského hradu.Začátek túry je u sochy prezidenta Masaryka na Hradčanském náměstí, Praha 1,  průvodkyně – většinou Bára Zukalová, případně jiný kolega/kolegyně – bude držet ceduli BellPrague. Začátek túry každý pracovní den (po-pá) v 11.00. Doporučujeme rezervaci.


Další varianty procházek s průvodcem:
Karlův most
Židovské město
...