Úvod > Co chcete dělat? > Včelín Ořech – unikátní prosklený včelín k pozorování včel
Příroda

Včelín Ořech – unikátní prosklený včelín k pozorování včel

Mezi Rudnou u Prahy a Radotínem najdete unikátní prosklený včelín, kde můžete sledovat nejen včely, ale i včelaře doslova z několika centimetrů a přitom se nemusíte bát žihadel. Včelín je tak přizpůsoben především hromadným návštěvám školních dětí a dalších skupin, bezpečnost je na prvním místě.

Jedna stěna včelína v obci Ořech, jen pár kilometrů od Prahy, je prosklená a místnost je "včelotěsně" uzavřena! Znamená to, že se můžete skrz sklo dívat na včely i včelaře doslova z několika desítek centimetrů a přitom nemusíte mít strach ze žihadla!

K prohlídce dostanete odborný, ale laicky pochopitelný výklad o včelaření, včelách i včelích produktech, budete se moci v diskusi zeptat na cokoli kolem včel a včelaření. Navíc si můžete sami vyzkoušet některé včelařské práce, jako je rámkování, zavařování mezistěn, točení medometem. A také budete moci ochutnat různé druhy medu zahrát vědomostní soutěže.

Děti, které budou mít souhlas rodičů a prohlášení o tom, že nemají alergii na včelí žihadlo si mohou nasadit včelařské klobouky a jít se podívat se včelařem na včely přímo! Prezentace včel a včelařství je vždy přizpůsobena věku návštěvníků včelína. Všechny návštěvy je třeba včas domluvit (tel. 602614170, e-mail glaser@orech.cz). Návštěvy trvají buď 1 hodinu nebo 2 hodiny.

Na prohlídku není třeba žádné speciální oblečení ani obutí. Děti by neměly před návštěvou používat parfémy ani silně aromatická mýdla či šampony. Jedním z hlavních dorozumívacích smyslů včel je čich a nemají rády, když je drážděn čímkoliv pro ně cizím. Ořech je dostupný autobusy pražské MHD č. 301 a 352, cesta z metra B Luka trvá 13 minut, od autobusu je to pak 5 min. (č.301) a 10 min. (od č.352).

Aktivity v okolí

Včelí lázně v Ořechu u Prahy

Včelí lázně v Ořechu u Prahy

Ořech, Středočeský kraj
Adventure golf v Ořechu

Adventure golf v Ořechu

Ořech, Středočeský kraj
Lanové centrum Ořech

Lanové centrum Ořech

Ořech, Středočeský kraj