!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Prohlídky a ubytování na zámku Račice u Vyškova
Ubytování

Prohlídky a ubytování na zámku Račice u Vyškova

Zámek Račice je umístěn v malebném prostředí mezi Drahanskou vrchovinou a Moravským krasem. Ubytování na Zámku v Račicích ocení motorkáři, cyklisté, turisté i rodiny s dětmi. Od července do konce září mohou přijít turisté na prohlídku.

Ubytování na zámku Račice

Předzámčí zámku Račice disponuje prostornými apartmány se sdílenou kuchyní a koupelnou. Jedná se prozatím o ubytování turistického typu. V budoucnu bude komplex přestavěn na wellness hotel. Celý objekt je zdarma pokryt sítí WiFi. V apartmánech Zámku Račice je možné ubytovat až 35 hostů současně. Mezi zámeckými pokoji je i jeden romantický dvoulůžkový pokoj v baště u zámecké brány s výhledem na svah zámeckého parku.

V hlavní budově zámku je 18 pokojů se základním, ale zcela novým vybavením. Jeden dvoulůžkový, 4 třílůžkové, 11 čtyřlůžkových a dva pětilůžkové pokoje umožňují pobyt až 68 hostům přímo v hlavní budově zámku. V jednom dvoulůžkovém, v jednom třílůžkovém a v obou pětilůžkových pokojích je k dispozici umyvadlo se studenou vodou.

Ubytování v předzámčí představuje apartmány i pokoje. Apartmán A3 má tři ložnice a prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem. Jedna z ložnic je podobně jako koupelna přístupná samostatně z chodby. Pokoje typu B jsou v ubytovně v předzámčí tři – čtyřlůžkový B1 o ploše 24,3 m2, třílůžkový B2 s plochou 18,42 m2 a dvoulůžkový B3 s plochou 13,32 m2; Hosté těchto pokojů mohou využít společnou kuchyň a koupelnu, obojí v dosahu několika kroků po chodbě. Každý ze tří pokojů typu P má vlastní koupelnu s umyvadlem, WC a sprchovým koutem. Postele jsou uspořádány jako dvoulůžko, přičemž v pokojích P1 a P2 lze postele přesunout do uspořádání „twin“ jako samostatná lůžka.

Všechny kuchyně a obývací pokoje s kuchyňským koutem jsou vybaveny lednicí, elektrickou troubou s elektrickým sporákem, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí.
 

Prohlídky zámku

Račický zámek je po staletí impozantní dominantou Vyškovska. Jeho prostory ale nebyly veřejnosti nikdy přístupné, což se změnilo v létě 2020. Po dobu letních prázdnin od července do konce září čeká na zájemce prohlídkový okruh pro veřejnost. Vhledem k tomu, že v zámku se od roku 1938 postupně vystřídali jako uživatelé Generální štáb Československé armády, OP Prostějov a základní škola, odborné učiliště a dětský domov, nečekejte muzejní výstavu obrazů a mobiliáře jako na státních zámcích.

Můžete se ale těšit na směsici starého a nového se všemi klady a zápory, které přineslo užívání zámku v uplynulých devíti dekádách. Průvodce vám ukáže, jak to vypadá v tradičních prostorách historické kulturní památky, když se na nich podepíší netradiční způsoby jejího využití ve 20. a 21. století.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Panelka Luleč

Panelka Luleč

Luleč, Jižní Morava
Penzion Starý pivovar

Penzion Starý pivovar

Křtiny, Jižní Morava