Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Vyjížďky na koních na Ranči Radana
Letní sporty

Vyjížďky na koních na Ranči Radana

Využijte vyjížďky na koních za krásami Českého středohoří na Ranči Radana ve Veselém u České Kamenice. Vyjížďky mohou být krátké nebo celodenní, možnost je i naplánování několikadenních výletů se spaním pod širákem.
Koně jsou přiježděni westernově, při první návštěvě vás čeká seznámení s koněm a jeho ovládání na jízdárně. Každá vyjížďka je v doprovodu instruktora.

Možnosti ranče:
  • výcvik jízdy na koni na jízdárně pod vedením instruktora. Cena 300,-Kč/hod.
  • skiering – jízda na lyžích tažením na laně za koněm, nutnost vlastních lyží, helmy, zimního oblečení a minimálně 15 cm sněhu. Cena 600,-Kč/hod.
  • turistika a cykloturistika – České Středohoří nabízí spoustu překrásných míst, které je možno navštívit pěšky nebo na kole.
  • víkendové kurzy westernového ježdění a různé akce pro děti
  • možnost dohody vyhlídkových letů a seskoků padákem
  • relaxace v masážním salonu
  • ubytování na ranči v apartmánu, kde jsou 2 dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, se společným sociálním zařízením a velkou společenskou místností s kuchyňským koutem. Apartmá je vybaveno lednicí, mikrovlnou troubou, vařičem, rychlovarnou konvicí a televizí.
  • chov a prodej koní amerického plemene Paint horse
 
Ranč Radana se nachází v malebné krajině CHKO České Středohoří na polosamotě ve vesničce jménem Veselé, asi 5 km od České Kamenice. Udělejte sobě i svým dětem radost a plně si vychutnejte nezapomenutelné zážitky spojené s nejkrásnějším pohledem na českou krajinu ze sedla koně. Veškeré poskytované služby pro vás jsou pod dohledem zkušených instruktorů a jezdců na hodných a klidných koních.

Jsou organizovány individuálně po oboustranné dohodě s ohledem na počasí, zkušenosti a na fyzickou a zdravotní kondici zájemců i koní.

Užijete si svou dovolenou, prázdniny i víkend v tiché pohodě na ranči, to vše v bezprostřední blízkosti přírody a zvířat, kde budete moci nikým nerušeni čerpat nové síly do práce i života.

Provozovatel

Ranč Radana

Veselé 80
Děčín
405 02 Veselé
Tel.:
+420 777 876 770
Email:
p.svejkyna@seznam.cz
WWW:
www.ranc-radana.cz
GPS:
50,773660 14,391005
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
České Švýcarsko
Tipy na výlet:
Veselé a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Vánoce na zámku Benešov nad Ploučnicí

Benešov nad Ploučnicí, Ústecký kraj

Peklo na zámku Benešov nad Ploučnicí

Akce pro děti
Benešov nad Ploučnicí, Ústecký kraj

Soutěsky v Hřensku – sezona 2023

Soutěsky Hřensko, to je romantická plavba na lodičkách řeky Kamenice. Edmundova soutěska a Divoká soutěska jsou jednou z největších atrakcí NP České Švýcarsko. V sezoně 2022 jsou soutěsky uzavřeny. Předpokládaný termín otevření 1. 4. 2023.
Hřensko, Ústecký kraj

Ježíškova pošta na děčínském zámku

Napište dopis Ježíškovi a přijďte ho vhodit do kouzelné truhly v zahradách děčínského zámku.
Děčín, Ústecký kraj

Železnice Šenovka – muzejní železnice z České Kamenice do Kamenického Šenova

Šenovka – kamenický motoráček je historický vlak, který jezdí po muzejní sklářské lokálce z České Kamenice do Kamenického Šenova a zpět.
Česká Kamenice, Ústecký kraj

Kostel sv. Jakuba Staršího v České Kamenici

Kostel sv. Jakuba Staršího tvoří dominantu České Kamenice, zároveň se jedná o nejvýznamnější památku města. V kryté nadzemní chodbě najdete expozici o historii města a v létě lze vystoupat také na kostelní věž.
Česká Kamenice, Ústecký kraj

Muzeum hasičské techniky v Novém Oldřichově

Muzeum hasičské techniky Nový Oldřichov, nedaleko Kamenického Šenova, nabízí k prohlídce starou historickou hasičskou techniku, která byla použita i ve filmu "Tmavomodrý svět" od J. Svěráka a další historické unikáty.
Nový Oldřichov, Liberecký kraj

Poutní kaple Narození Panny Marie v České Kamenici

Zavítáte-li do České Kamenice, nazapoměňte navštívit kapli Narození Panny Marie, která je vzdálená cca 200 m od náměstí. Významným inventářem je dřevěná poutní socha Panny Marie Kamenické z roku 1680.
Česká Kamenice, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Kotouč v České Kamenici

V bývalém knížecím pivovaru se opět začalo vařit pivo v roce 2015. Pivo je živé, nepasterizované a nefiltrované, vařené v nejstarší dochované historické barokní budově pivovaru postavené roku 1739.
Česká Kamenice, Ústecký kraj

Penzion Kamélie v České Kamenici

V rodinném penzionu Kamélie naleznete domácí klid, pohodu a odpočinek. Penzion se nachází 100 m od náměstí v klidném a příjemném prostředí, v rozlehlé zahradě zahradnictví Kamélie.
Česká Kamenice, Ústecký kraj

Restaurace U Slunce v České Kamenici

Restaurace se nachází cca 300 m od historického náměstí města Česká Kamenice směrem na Jetřichovice. Jedná se o restauraci rodinného typu, která nabízí mimo tradičních českých jídel i jídla minutková.
Česká Kamenice, Ústecký kraj

Restaurace Starý klub v České Kamenici

Restaurace Starý klub nabízí jídla české i mezinárodní kuchyně. Hosté mohou posedět u krbu, k dispozici je také WiFi a bezproblémové parkování přímo před restaurací. Součástí restaurace je sál nacházející se v 1. patře, který lze pronajmout.
Česká Kamenice, Ústecký kraj