Úvod > Co chcete dělat? > Tvrz Třebotov
Památky

Tvrz Třebotov

Romantickou tvrz, která se pyšní prostředím ze 13. století najdete na jihozápadním okraji Prahy, v chráněné krajinné oblasti Český kras. Luxusně zrekonstruovaná památka je vhodná pro svatební obřady i hostiny.
Na jihozápadním okraji Prahy, v chráněné krajinné oblasti Český kras se střetává kultura minulého tisíciletí s nově zrekonstruovanou tvrzí Třebotov, která vytváří novodobou harmonii.

Sídlo vznikl pravděpodobně již konce 10. století a písemné doklady jsou doloženy roku 1253, kdy se o tvrzi Trzebotow píše v darovacích listinách Václava I. Rytířskému řádu Křížovníků. Tvrz je tedy starší než samotný hrad Karlštejn a v průběhu let sloužila váženým měšťanským i šlechtickým rodům jako jejich příbytek či rekreační sídlo.
V roce 2001 byl zchátralý objekt odkoupen manželi Sedláčkovými, kteří zahájili generální rekonstrukci areálu. O šest let později byla znovu vysvěcena kaple Sv. Jana Nepomuckého a tvrz opět ožila. V současnosti se jedná o ideální místo pro pořádání svateb, společenských a kulturních akcí, seminářů i školení. Interiér je doplněn o dobové zařízení a návštěvníci se mohou ubytovat ve stylových apartmánech nebo navštívit přilehlé sportoviště či wellness s bazénem.

Při návštěvě okolí nesmíte opomenout ani projekt Karlštejnské šachy, do kterého je tvrz Třebotov zapojena. Na ploše před hlavním průčelím naleznete figuru černého střelce se znakem Hovorčovických z Kolivé hory. Ostatní figury šachovnice jsou rozmístěny u důležitých památek, pamětihodností či zajímavostí mikroregionu Karlštejnsko.

Provozovatel

Tvrz Třebotov

U Tvrze 1
252 26 Třebotov
Tel.:
+420 608 470 422
Email:
info@tvrztrebotov.cz
WWW:
www.tvrztrebotov.cz
GPS:
49,971936 14,288712
 
 

Vstupné

Poznámka:Aktuální ceník společenských akcí, ubytování a ostatních služeb naleznete na oficiálních stránkách tvrze.
 

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 
6.8.
Solo Open 2022

Solo Open 2022

Třebotov, Středočeský kraj
11.7.
15.7.
Příměstský lezecký tábor

Příměstský lezecký tábor

Dobřichovice, Středočeský kraj
18.7.
22.7.
Příměstský sportovní tábor

Příměstský sportovní tábor

Dobřichovice, Středočeský kraj
1.8.
5.8.
Příměstský beachvolejbalový tábor

Příměstský beachvolejbalový tábor

Dobřichovice, Středočeský kraj