!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Tvrz Dešenice - Muzeum šumavského pivovarnictví
Památky

Tvrz Dešenice - Muzeum šumavského pivovarnictví

V centru Dešenic stojí původně gotická tvrz ze 14. století, která sloužila místnímu pivovaru více než dvě století. V současné době se zde nachází Muzeum šumavského pivovarnictví, které návštěvníky seznamuje s historií vaření piva v klatovském okrese.
Starou vodní tvrz na zámeček v dnešní podobě přestavil hrabě Prokop Krakovský z Kolowrat roku 1729. Zámek důkladně opravil v barokním slohu, ale původní renesanční ráz stavby setřen nebyl. Toho roku byl dešenický zámek označován jako starý kamenný, šindelem krytý, jehož část byla proměněna na sýpku.

V 19. století zde byl zřízen pivovar, v druhé polovině 20. století zámek využíval státní statek. Areál zámku stojí v horní části dešenické návsi a je částečně schován za vysokou zdí a velkou vstupní branou. Krásné sklepy s klenutými stropy pod celou tvrzí jsou v bezvadném stavu.

Návštěvníci Muzea šumavského pivovarnictví se seznámí s historií vaření piva v klatovském okrese. Jednotlivé pivovary jsou zastoupeny pivními lahvemi, reklamními cedulemi či fotografiemi. Návštěvníci mají také možnost zhlédnout rozsáhlou sbírku nápojového skla nebo vývěsní štíty hostinců, které pocházejí z okolí Dešenic.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí