Úvod > Co chcete dělat? > Turistická ubytovna Zámeček v Hojsově Stráži
Ubytování

Turistická ubytovna Zámeček v Hojsově Stráži

Ubytovna Zámeček se nachází v klidné části Hojsovy Stráže u lesa. Své zalíbení v ní najdou všechny nostalgické duše toužící po troše retro atmosféry.
Vybavení ubytovny nepřekypuje zbytečným luxusem, ale pokoje jsou nově rekonstruované. Jsou tady k dispozici dvoj, tří, šesti i desetimístné pokoje, kde se můžete ubytovat s partou nebo velkou rodinou a užít si společnou zábavu.

Sociální zařízení je společné, na patře naleznete také vybavenou kuchyňku a jídelnu se společenskou místností s TV. Nechybí zde ani lyžárna a uschovna kol. V zimě jsou od ubytovny upravovány  strojově běžecké stopy směrem na Špičák (7 km). Kapacita Zámečku je 57 míst.

Z historie Zámečku: Wolfgang Zelzer nechal na a tzv. „kovářské louce“ v roce 1811 zřídit domek pro svou matku Margaretu. Později chalupa sloužila jako chudobinec pro zdejší chudé a přestárlé bezzemky. V roce 1839 koupil chalupu Schoberl a zřídil u ní malé hospodářství. Prodal ji pak Johanu Linzmayerovi, který ji koupil pro syna, truhláře. Nedařilo se mu však zde, proto zakrátko chalupu prodal manželům Adamu a Margaretě Oberhoferovi. Od těchto manželů koupil pak dům 19. června 1888 železniční adjunkt Moritz Gratel a přestavěl ho na pension. V roce 1945 – 1946 byli členové této rodiny odsunuti a majetek jim byl zkonfiskován.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion restaurant Bečvářův srub

Penzion restaurant Bečvářův srub

Železná Ruda, Šumava
Hotel Špičák

Hotel Špičák

Železná Ruda, Šumava
Hotel Stella na Šumavě

Hotel Stella na Šumavě

Železná Ruda, Šumava
Resort Horizont Šumava

Resort Horizont Šumava

Železná Ruda, Šumava