Úvod > Co chcete dělat? > Turistická ubytovna Zámeček v Hojsově Stráži
Ubytování

Turistická ubytovna Zámeček v Hojsově Stráži

Ubytovna Zámeček se nachází v klidné části Hojsovy Stráže u lesa. Své zalíbení v ní najdou všechny nostalgické duše toužící po troše retro atmosféry.
Vybavení ubytovny nepřekypuje zbytečným luxusem, ale pokoje jsou nově rekonstruované. Jsou tady k dispozici dvoj, tří, šesti i desetimístné pokoje, kde se můžete ubytovat s partou nebo velkou rodinou a užít si společnou zábavu.

Sociální zařízení je společné, na patře naleznete také vybavenou kuchyňku a jídelnu se společenskou místností s TV. Nechybí zde ani lyžárna a uschovna kol. V zimě jsou od ubytovny upravovány  strojově běžecké stopy směrem na Špičák (7 km). Kapacita Zámečku je 57 míst.

Z historie Zámečku: Wolfgang Zelzer nechal na a tzv. „kovářské louce“ v roce 1811 zřídit domek pro svou matku Margaretu. Později chalupa sloužila jako chudobinec pro zdejší chudé a přestárlé bezzemky. V roce 1839 koupil chalupu Schoberl a zřídil u ní malé hospodářství. Prodal ji pak Johanu Linzmayerovi, který ji koupil pro syna, truhláře. Nedařilo se mu však zde, proto zakrátko chalupu prodal manželům Adamu a Margaretě Oberhoferovi. Od těchto manželů koupil pak dům 19. června 1888 železniční adjunkt Moritz Gratel a přestavěl ho na pension. V roce 1945 – 1946 byli členové této rodiny odsunuti a majetek jim byl zkonfiskován.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Špičák

Hotel Špičák

Železná Ruda, Šumava
Hotel Stella na Šumavě

Hotel Stella na Šumavě

Železná Ruda, Šumava
Resort Horizont Šumava

Resort Horizont Šumava

Železná Ruda, Šumava