Úvod > Co chcete dělat? > Za Hliníkem do Humpolce – první naučná stezka pro vozíčkáře na Vysočině
Letní sporty

Za Hliníkem do Humpolce – první naučná stezka pro vozíčkáře na Vysočině

Tříkilometrový okruh v Humpolci, s převýšením 72 metrů, vede ze závodiště Zlatá podkova kolem lesoparku za rybníky Dvorák a Dusilák k židovskému hřbitovu pod hradem Orlík a kolem školního statku zpět na závodiště.
Okruh měřící tři kilometry začíná i končí u restaurace Salon Zlatá podkova v sousedství  humpoleckého závodiště. Asfaltová cesta vás vyvede přes přechod pro chodce na cestu vedoucí k Dusilovskému rybníku. Pak už má zpevněná cesta přírodní povrch.

Udržovaný lesopark nabízí u stanoviště Mlýn odpočívadlo pro doprovod vozíčkářů se stolem a lavicemi, které se dají využít pro občerstvení. Dále se turisté dostanou do mírného kopečka k židovskému hřbitovu. Vozíčkáři se vrátí kolem školního statku s všudypřítomnými koňmi.

Humpolecký okruh je dlouhý 3 km a patří s převýšením 72 metrů mezi středně náročné, jeho součástí jsou i tři informační tabule a odpočinkové místo. Na startu je několik parkovacích míst, bezbariérová restaurace a WC. Celý úsek je vyznačen směrovkami s piktogramem vozíčkáře. Okruh je navržen jako jedno směrný proti směru hodinových ručiček.

 

Provozovatel

Klub českých turistů Humpolec

Máchova 320
396 01 Humpolec
Email:
rostajez@seznam.cz
WWW:
kcthumpolec.cz/
GPS:
49,537604 15,359457
 
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Cafe 8smička

Cafe 8smička

Humpolec, Kraj Vysočina
Piknik na zámku Herálec

Piknik na zámku Herálec

Herálec, Kraj Vysočina
Restaurace Mahler Penzion

Restaurace Mahler Penzion

Kaliště, Kraj Vysočina