Úvod > Co chcete dělat? > Turistická stezka Údolím Doubravy u Třemošnice
Letní sporty

Turistická stezka Údolím Doubravy u Třemošnice

Tipem na krásnou procházku v romantickém údolí řeky Doubravy je stezka stejného názvu, která měří 6 km a je vyznačena žlutě. Začíná u rozcestí Pařížovská přehrada a končí na náměstí Míru v Třemošnici.
Mezi obcí Pařížov, kde byla vybudovaná na začátku 20. století (jako ochrana před povodněmi) přehrada, a Třemošnicí na úpatí Železných hor, si razí cestu přes mohutné balvany pod monumentálními skalisky řeka Doubrava. V okolí jejího toku byl zřízen Přírodní park Doubrava.
 
K řece vede od přehrady žlutá turistická značka, která za obcí Pařížov zamíří přes louky do lesa. Vede většinou v těsné blízkosti řeky, místy je potřeba být především po dešti opatrný před možným uklouznutím na některém z balvanů do řeky. Místy je nezbytné vystoupat výše nad řeku, aby nebylo nutné překonávat skalní útvary. Odměnou vám bude úžasná podívaná na vznikající peřeje působící kontrastně proti bočním zákoutím klidné vody. Na opačné straně řeky se tyčí mohutná skaliska. V místě Pod Luhy pak stezka zamíří do Třemošnice.
 
Místo je skvělým tipem na výlet v brzkém jarním období, kdy bystřiny do řeky přivádějí dostatek vody. Ta si pak dynamicky razí cestu a vytváří úchvatné přírodní scenérie.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a restaurace U Mnicha

Penzion a restaurace U Mnicha

Vilémov, Kraj Vysočina
Hotel Jezerka

Hotel Jezerka

Seč, Pardubický kraj
Penzion a restaurace Bačalský mlýn

Penzion a restaurace Bačalský mlýn

Morašice, Pardubický kraj