Úvod > Co chcete dělat? > Trail u Jericha ve Vlčnově
Letní sporty

Trail u Jericha ve Vlčnově

Trail u Jericha se nachází v obci Vlčnov, která je zároveň i jejich provozovatelem. Traily vznikají na základě dobrovolnické práce občanů Vlčnova a okolních vesnic. Traily u Jericha měří dohromady kolem 2,5 km, nabízí se mnoho křížení. Všechny stezky jsou upravené.
Veškeré traily jsou situovány v nevelkém, zato členitém a hustě porostlém svahu v dolní části Vlčnova. V současné době jsou k dispozici tři trasy, u kterých se provozovatelé snažili maximálně využít daný terén v souladu s přírodou. Traily jsou budovány tak, aby oslovily jak méně zdatné cyklisty, tak i ostřílené dravce, kdy obtížnost si každý určuje sám svou rychlostí. Na trailech se nachází i umělé překážky, které je však možné ve všech případech objet.

Nástupní místo celého areálu se nachází přímo u hlavní cesty vedoucí přes obec směrem na Veletiny. Zde také začíná Uphill neboli výjezdová trasa. Ta je momentálně ve stádiu přípravy, ale do jara bude hotova a nabídne příjemnou cestu na vrch kopce všem cyklistům bez ohledu na výkonnost nebo počet převodů. Je zde i původní, kratší, ale daleko prudší varianta. Ta dá sice zabrat, ale jistě si najde své příznivce.

Vlčnovští nelení a chystají další trasy a také dirtpark pro skokany na kolech. Parkoviště pro auta se nachází přímo u trailů.
 

Jaké jsou vlčnovské traily

Vlčnovský trail
obtížnost lehká – jednoduchý trail doslova pro každého, který vás naučí práci s kolech v boulích a klopenkách a zároveň opepří jízdu přejezdem několika dřevěných lávek; minimální klesání a maximální využití terénu.

Hřebenáč
obtížnost středně těžká – v horní části rytmický a rychlý trail s množstvím skoků, který se později strmě láme dolů, nechybí však možnost volby z několika obtížností.

Roklina
obtížnost středně těžká – trail s velkým potenciálem, však se také bude dále prodlužovat; první část je společná s trailem Hřebenáč, později vás však hodí do zábavného žlebu s několika možnostmi obtížnosti.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Čokoládovna Janek v Uherském Brodu

Čokoládovna Janek v Uherském Brodu

Uherský Brod, Zlínský kraj
Rybářská chata Hluk

Rybářská chata Hluk

Hluk, Zlínský kraj
Pivovar Uherský Brod

Pivovar Uherský Brod

Uherský Brod, Zlínský kraj