!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Torzo rozhledny v Uherčicích
Příroda

Torzo rozhledny v Uherčicích

Kamenná rozhledna byla postavena v roce 1801 v zámeckém parku. Jedná se o nejstarší takovou stavbu na Moravě a druhou v Česku. Dnes zřícenina bývala 10 metrů vysokou rozhlednou s umělou hradní zříceninu, od roku 1945 však chátrá. Do budoucna se počítá s její rekonstrukcí.
Desetimetrová kamenná rozhledna byla postavena v zámeckém parku kolem roku 1801 záměrně jako umělá hradní zřícenina. Od roku 1945 se však o stavbu nikdo nestaral a rozhledna zchátrala. Dnes je torzo rozhledny momentálně bez vnitřního schodiště a vyhlídkového ochozu, přesto ze skály, na níž objekt stojí, je omezený výhled jihozápadním směrem na zámecký komplex a část obce Uherčice.

Celému zámeckému areálu by se mělo zablýsknout na lepší časy. Rozhledna by měla být opravena v rámci rekonstrukce zámku do roku 2021. Zatím je přístupná na vlastní nebezpečí luční pěšinou kolem východní strany zámku.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 4. 2020

Aktivity v okolí

Zámek Uherčice

Zámek Uherčice

Uherčice, Jižní Morava
Grázlova vyhlídka nad Dyjí

Grázlova vyhlídka nad Dyjí

Vratěnín, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Chatová osada Bítov

Chatová osada Bítov

Bítov, Jižní Morava
Penzion a minipivovar u Tesařů

Penzion a minipivovar u Tesařů

Bítov, Jižní Morava