Úvod > Co chcete dělat? > Televizní studio Praha – Kavčí hory
Zážitky

Televizní studio Praha – Kavčí hory

Televizní studio na Kavčích horách bylo uvedeno do provozu v roce 1970, poté docházelo k postupnému rozšiřování budov. Toto rozšiřování výrobních a technických kapacit umožnilo zvětšovat rozsah vysílání. Televizní studio Kavčí hory si můžete prohlédnout v rámci exkurzí.
S ohledem na stálý zájem o možnost podívat se do televizního zákulisí připravila Česká televize stálou prohlídkovou expozici, která nenarušuje přípravu a realizaci programů a vysílání.

Uvidíte zmenšený model všech budov na Kavčích horách, shlédnete krátký film o České televizi, v němž si prohlédnete i ta pracoviště, která není možné běžně navštívit z důvodu rušení provozu či ochrany vaší bezpečnosti. V jednom ze sálů najdete pohádkové kostýmy, filmové zbraně, paruky, zpravodajské studio, režii a mnoho dalšího.

Provozní budovy České televize na Kavčích horách navrhl architekt Václav Aulický. Poslední, šestou etapu ukončila v roce 1996 neofunkcionalistická stavba architekta Václava Aulického, jíž se mezi zaměstnanci neřekne kvůli jejímu tvaru jinak než "rohlík".
 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí